Доступність посилання

ТОП новини

НАТО відкидає проект Росії про безпеку


Північноатлантичний союз відхилив у п’ятницю пропозицію Росії укласти угоду про основи відносин у сфері безпеки між ними, яка обмежила б діяльність НАТО поблизу російських кордонів, повідомляє з Брюсселя кореспондент Радіо Свобода.

Один із дипломатів НАТО заявив Агентству «Франс-Прес», що Північноатлантичний союз хоче продовжувати діалог із Росією на підставі своїх засадничих принципів і виступає за поглиблення співпраці і відкритості в відносинах із Москвою, але не збирається підписувати угоду, яка обмежуватиме його.

Пропозицію Москви негативно оцінили цього дня на засіданні Ради НАТО – Росія на рівні послів у Брюсселі.

Посол Росії в НАТО Дмитро Рогозін різко скритикував такий крок.

«Намагання відфутболити наші зовнішньополітичні ініціативи або звести їх до мінімального політичного ефекту ми вважаємо за неприйнятні», – заявив він.

На думку російського представника, відмовляючись від угоди, Північноатлантичний союз хоче просунути свою інфраструктуру далі на Схід, ближче до російських кордонів.

За словами Рогозіна, за такої ситуації потрібна розмова на вищому рівні, можливо, й найвищому – на рівні саміту Ради НАТО – Росія.

На його думку, такий саміт міг би відбутися в листопаді в Лісабоні, коли там проходитиме також саміт Північноатлантичного союзу.

Але для цього, вважає він, НАТО на своєму саміті має внести «серйозні зміни» в проект своєї нової стратегічної концепції, за якими до Росії ставились би не як до супротивника, а як до «друга, партнера і невід’ємної частини Європи».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG