Доступність посилання

ТОП новини
27 лютого 2021, Київ 18:43

Українських студентів покинули в горах між Францією та Швейцарією


Міністерство Закордонних Справ України

Київ – 83 українські студенти два дні поспіль покинуті напризволяще у горах між Францією та Швейцарією. Екскурсійний автобус зламався, у студентів закінчуються візи. Між тим турфірма-власник автобуса переконує, що його найближчим часом відремонтують, а в МЗС запевняють, що українським студентам наразі нічого не загрожує.

Увечері 21 липня Радіо Свобода знову зв’язалося з потерпілими. Вони повідомили, що жодної допомоги досі так і не отримали, всупереч численним обіцянкам турфірми. Тим часом термін віз у мандрівників спливає.

Після звернення Радіо Свобода у ситуацію втрутилося МЗС України. «Турфірма повідомила нам, що автобус сьогодні буде відремонтовано, і він вирушить у бік Праги. В автобусі є достатньо продуктів і води», – сказав 21 липня по обіді заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС Сергій Саєнко.

Про автобус зі студентами вже знають у Посольстві України у Швейцарії, а депортація після закінчення терміну віз їм не загрожує, запевнив представник МЗС. «За візовими правилами, якщо вони прямують у бік України, після завершення дії візи до них не буде жодних претензій від європейських країн», – заявив Сергій Саєнко.

Тим часом на дзвінки Радіо Свобода власник автобуса Володимир Сасін не відповідає, його син Віктор, який зараз опікується турфірмою, від коментарів відмовляється.

У приймальні турфірми раніше в середу запевняли, що найближчим часом автобус відремонтують, і він рушить за маршрутом.

«Ми з журналістами не хочемо спілкуватися. По-друге, поломку вже усувають, автобус сьогодні виїде», – сказала секретар туристичної фірми.

Фірма «порушила умови оренди»

Двоповерховий автобус однієї з турфірм, зареєстрованих у Львові, зламався 20 липня на гірській дорозі поблизу французько-швейцарського кордону. Його пасажири, студенти, які брали участь у мандрівці по храмах Європи, з того часу не отримали жодної допомоги ані від власника автобуса, ані від українського уряду, повідомив зранку 21 липня координатор поїздки, священик Української греко-католицької церкви Орест Гевак.

«По дорозі до Берна в нас ламається автобус. З турфірми обіцяли, що приїдуть ремонтники із запчастиною. Спочатку обіцяли приїхати вчора – ми чекали цілу ніч, тепер обіцяють сьогодні. Проблема ще в тому, що ми в горах, і до того ж тут вкрай погано із зв’язком», – розповів він.

Орест Гевак додав, що за умовами оренди автобуса фірма мала одразу ж винайняти для замовників новий. Натомість директор фірми Володимир Сасін пообіцяв відправити на місце фахівців для ремонту автобуса, але відмовився надати кошти, достатні, щоб студенти ночували в готелі, а не в автобусі, каже Орест Гевак.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (4)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG