Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний суд визначиться щодо законності проголошення незалежності Косова


Сьогодні Міжнародний суд має оприлюднити свій вердикт у питанні, чи було законним проголошення 2008 року незалежності Косова від Сербії.

Генеральна асамблея ООН торік направила до цього найвищого судового органу ООН звернення влади Сербії, яка наголосила, що заява керівників албанської національної більшості Косова є «грубим порушенням територіальної цілісності Сербії».

Серби, для яких Косово є історичним місцем народження національної ідентичності, втратили контроль над цією територією 1999 року, коли бомбардування НАТО зупинили конфлікт між Сербією і косовськими албанцями.

Рішення розташованого в Гаазі Міжнародного суду матимуть лише консультативний характер, та експерти твердять, що для регіонів з сепаратистськими рухами це рішення може мати потужні наслідки.

Суд вислухав аргументи у справі від представників майже 30 країн. Зокрема, Китай, Росія та Іспанія, які мають свої власні сепаратистські регіони, виступають проти визнання незалежності Косова, натомість Сполучені Штати виступили на підтримку такого визнання.

Незалежність Косова визнали 69 країн, включаючи США і 22 з 27 держав Євросоюзу. Та дипломатична кампанія з боку Сербії або власні проблеми з сепаратизмом змусили інші країни відмовитися від такого кроку. Для багатьох вирішальним досі була юридична невизначеність статусу Косова.
XS
SM
MD
LG