Доступність посилання

ТОП новини

Економіка одужує?


Київ – Міністерство економіки прогнозує до кінця року позитивний зовнішньоторговельний баланс України на рівні мільярда доларів. Як заявив заступник міністра економіки Валерій Мунтіян, лише з Росією Україна очікує до кінця цього року подвоєння товарообігу. Причому цей процес відбуватиметься на тлі зростання валового внутрішнього продукту. Експерти-економісти не поділяють оптимізму чиновника.

Заступник міністра економіки Валерій Мунтіян впевнено констатує економічне зростання України за перше півріччя цього року. За його словами, зростання валового внутрішнього продукту за 6 місяців 2010 року склало 6,2%. Для порівняння, наприклад, у країнах Європейського Союзу це зростання складає 0,2%, додав заступник міністра.

На думку Валерія Мунтіяна, такі темпи розвитку економіки є винятковими серед усіх країн, із якими співпрацює Україна. Наприклад, зовнішньоторговельне сальдо, за прогнозами чиновника, до кінця цього року зросте до мільярда доларів.

Збільшити товарообіг Україна розраховує за рахунок тіснішої співпраці з країнами СНД. Зокрема, з Росією Мінекономіки прогнозує збільшити товарообіг удвічі.

«Паливно-енергетичний комплекс – це основна галузь, – перераховує чиновник, – транспорт і зв’язок, машинобудування, відновлення суднобудування, авіабудування, космічна галузь, сільське господарство і АПК – ці галузі дають можливість зараз запустити інвестиційні проекти, уряд над цим працює. Це дасть можливість вдвічі – дійсно, реально – підняти товарообіг між нашими країнами».

Уряд може покривати баланс із кредитних коштів


Експерт-економіст Володимир Лановий згодний, що співпраця з Росією позитивно позначиться на українській економіці. Водночас він зауважує: кількісне збільшення товарообороту не покращує якість.

Володимир Лановий критикує оцінку Мінекономіки щодо зовнішньоторговельного балансу в Україні. Сальдо в Україні негативне, і щоб його покрити, уряд може запозичити гроші з-за кордону, каже Володимир Лановий.

«Платіжний баланс в Україні в цілому є негативним за рахунок того, що відтік капіталів і повернення кредитів із України назад в іноземні джерела перевищує надходження. Вдалося зменшити таке негативне платіжне сальдо, але воно ще видається значним. У кінці року воно буде приблизно мінус 4 мільярди доларів», – вважає економіст.

Між тим Європейський банк реконструкції і розвитку напередодні поліпшив прогноз зростання ВВП України у наступному році до 4,1%. За даними Держкомстату, за перші півроку цього року ВВП зріс майже на 5% порівняно з цим же періодом минулого року.
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG