Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську відкрилася виставка до 145-річчя Андрея Шептицького


Матеріали та церковні речі з фондів Івано-Франківського краєзнавчого музею, які представлені на виставці «Митрополит Андрей Шептицький», репрезентують величну постать Глави Української Греко-Католицької церкви у різних напрямках: екуменічна і просвітницька діяльність, благочинство, меценатство.

За словами директора краєзнавчого музею Ярослава Штиркала, представлені матеріали виключно з фондів музею, деякі з них унікальні і експонуються вперше. Насамперед це стосується рідкісних світлин, друкованих видань тих часів.

Особливий інтерес викликають фотодокументальні матеріали періоду єпископства Андрея Шептицького у Станиславові (нинішньому Івано-Франківську) у 1899–1900 роках.

Як наголосив директор видавництва УГКЦ «Нова зоря» отець Ігор Пелехатий, той рік єпископства для тодішньої Станіславщини, що була провінцією Австро-Угорської імперії, «приніс світло просвіти». Тільки пастирських листів Шептицький написав за рік понад десять, частину з них – гуцульським діалектом.

Доповненням виставки стала сучасна церковна атрибутика, виготовлена майстрами з Коломийщини: це іконостаси, дарохранительниці, бічні престоли.

Роботи колективу, який очолює Микола Бирчак, є в церквах Прикарпаття, а також в Одеській, Херсонській, Миколаївській областях.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG