Доступність посилання

ТОП новини

«Руйнівника Леніна» судитимуть і за побиття міліціонерів


Микола Коханівський заявив, що не «вчиняв насильство над працівниками міліції»
Київ – Миколу Коханівського, відомого як руйнівника пам’ятника Ленінові в Києві, знову судитимуть. Але цього разу вже не за пошкодження монументу, а за побиття міліціонерів. Загалом Миколі Коханівському може загрожувати до 15 років позбавлення волі, якщо в усіх порушених проти нього справах його визнають винним. «Революціонер», який нині ще жодного вироку так і не отримав, за свої переконання сісти на 15 років не боїться. Деякі ж експерти вважають, що такі методи боротьби українських націоналістів є «печерними».

«Геть міліцейське свавілля!» – такі гасла у п’ятницю вранці було чути біля будівлі Печерського районного суду Києва.

Мітинг спричинив попередній розгляд чергової справи проти Миколи Коханівського, який влітку 2009 року відбив ніс, вуха і руку пам’ятникові Леніну в центрі Києва.

Цього разу Коханівському закидають статтю 345 Кримінального кодексу – «протиправні дії щодо працівників міліції».

Коханівський заперечує звинувачення
Акція протесту біля Печерського районного суду міліції у Києві, 23 липня 2010 року

Справа в тому, що «руйнівник Леніна» брав участь і в акціях протесту біля стін Верховної Ради 27 квітня, учасники яких протестували проти ратифікації «харківських угод» між Україною та Росією.

«27 квітня ми відстоювали свою українську правду. Ми не хочемо щоб окупаційний флот перебував в Україні довше від призначеного йому терміну», – говорить Микола Коханівський.

Тоді у колотнечі нібито від руки Коханівського потерпіли декілька правоохоронців. Покривджені міліціонери звернулися до суду.

Але націоналіст заявляє, що то міліція застосувала силу проти мітингувальників і, як наслідок, утворилась штовханина. Він вважає, що ніяких протиправних дій на адресу силовиків не чинив, і у відповідь подав клопотання порушити кримінальну справу проти міліціонерів.

Суд його клопотання відхилив. Крім, того, розповідає Коханівський, правоохоронці або їхні представники на суд не з’явилися взагалі.

Андрій Мохник, заступник голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода», який теж брав участь в акціях протесту 27 квітня, говорить, що це вже третя справа, порушена проти учасників протесту того дня.

«Перша справа порушена за фактом порушення громадського порядку. Друга справа адміністративна, за порушення правил проведення масових заходів, – розповідає свободівець. – І є третя справа, як виявилося, порушена персонально проти Миколи Коханівського, за те, що він вчиняв насильство над працівниками міліції. Є якесь відео, на якому є якийсь кулак, який попадає міліціонеру в голову. Як вони ідентифікували, що то кулак Коханівського, незрозуміло», – розповідає Андрій Мохник.

Але, на його думку, на оперативному відео дуже добре видно, що штурханину спричинила саме міліція, а потім била мітингувальників гумовими палицями і застосувала проти них сльозогінний газ. Різні травми та опіки отримали 43 учасники мітингу.

У міліції ж кажуть: ніякого відео в них немає.

Методи українських націоналістів «печерні» – проросійський політолог

Щодо Коханівського, то це вже не перша скандальна справа, у якій він є фігурантом. 30 червня 2009 року Коханівський разом із п’ятьма колегами пошкодив пам’ятник Ленінові. Потім відзначився у приїзд Патріарха Кирила в Україну минулого року, вступивши у сутичку з паломниками. На одній із акцій протесту проти призначення Дмитра Табачника міністром освіти та науки Коханівський побився з істориком Віктором Вороніним. А 27 квітня відбулася сутичка з міліціонерами під час протесту проти «харківських угод».

Такі методи боротьби українських націоналістів критикує директор української філії російського Інституту країн СНД Володимир Корнілов. «У людей на кшталт Коханівського, з таким рівнем розвитку, як правило, не вистачає аргументів для цивілізованих суперечок. Тому вони вдаються до печерних методів», – заявляє цей діяч.

«Коханівський вже не раз доводив, що він не може інакше вести дискусію зі своїми ідеологічними опонентами. Такими методами послуговується багато українських націоналістів, що говорить про нерозвиненість самої ідеології українського націоналізму. Не вистачає слів, тому лізуть у бійку», – робить висновок керівник української філії російського інституту.

Володимир Корнілов стверджує, що дії націоналістів заохочуються безкарністю. Тим не менше проти Коханівського порушена низка справ, деякі з яких досі не закриті. Якщо ж за всі націоналіст отримає вирок, у сумі може вийти до 15 років ув’язнення.

Коханівський повідомив, що справу про сутичку з міліціонерами будуть розглядати 3 серпня.
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG