Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську відзначають 600-річчя Грюндвальдської битви


Урочистості святкування з нагоди 600-річчя Грюндвальдської битви вирішили провести як свято вулиці Грюндвальдської, яка теж має свою історію, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Сто років тому, до 500-річчя Грюндвальдської битви, одна з вулиць тодішнього Станіслава неподалік вокзалу отримала таку назву.

За словами місцевого історика і краєзнавця Михайла Головатого, це одна з небагатьох вулиць, назва якої при численних змінах влади не змінювалася. Лише у 1941–1944 роках, під час нацистської окупації, її було перейменовано на Губернаторську – за його словами, «не хотіли нащадки тевтонців згадувати ту сторінку історії».

Розпочалися урочистості внесенням Державного прапора України та копій прапорів українських (руських) полків, які брали участь у Грюнвальдській битві.

Один із них належав полкові, що називався «Галицька хоругва» – на білому прапорі зображення чорної галки. Саме від цього зображення, що було в давньому гербі історичної Галичини, походить герб сучасної Івано-Франківської області.

У програмі свята – виступи відомих істориків, представників влади і громадськості, жителів вулиці Грюнвальдської, концерт мистецьких колективів закладів культури міста, дитяче свято «Козацькому роду нема переводу», ігри, розваги, конкурси.

Як повідомили в управлінні освіти міськвиконкому, на серпень-жовтень у школах заплановані різноманітні заходи, присвячені 600-річчю Грюндвальдської битви: наукова конференція, конкурс на найкращий учнівський реферат та дослідницьку роботу вчителів, презентація нових видань про цю подію, тематичні уроки тощо.

Грюнвальдська битва, відома також як битва під Танненбергом, відбулася 15 липня 1410 року поблизу сіл Грюнвальд і Танненберг на території сучасної Польщі між військами Тевтонського ордену та об’єднаними військами Королівства Польського і Великого Князівства Литовського, до якого в той час належала значна частина українських земель.

Битва закінчилася поразкою тевтонських військ і перемогою польсько-литовських. У складі останніх було й багато українських воїнів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG