Доступність посилання

ТОП новини

Фестиваль «Перунів Полк»: побачити – і самому стати лицарем


Фестиваль слов'янських бойових мистецтв «Перунів полк»

Київ – Кількасот козаків, давньоруських богатирів та середньовічних лицарів з’їхалися 25-26 липня до річки Любеч, що у Броварах поблизу Києва. Вони змагалися між собою у силі та спритності, передавали свої бойові вміння усім охочим. Так виглядає другий міжнародний фестиваль слов’янських бойових мистецтв Перунів полк.

Олег Йусипенко з Одеси вже кілька років поспіль виготовляє лицарські обладунки та опановує мистецтво бою на мечах та сокирах. На фестивалі «Перунів Полк» захищав честь Асоціації історичного фехтування «Євросоюз». У лицарському двобої він, попри захисні обладунки, отримав легке поранення. Тому що билися по-справжньому, як давні воїни, говорить Олег Йусипенко.

«Це відродження давніх бойових традицій, козацьких та лицарських. Історичне фехтування – це вид спорту, який виходить на світовий рівень і ми цьому сприяємо».Інший учасник фестивалю, Світовид Бургун із Прилук, спеціалізується на бойовому мистецтві Київської Русі та Козаччини. Його підопічні, козаки Прилуцького полку, демонстрували бій навкулачки, із шаблею, булавою і навіть із 50-кілограмовою колодою. Сам Світовид демонстрував граничні можливості людини: тримав двох чоловік, лежачи на склі, гнув об своє тіло сталеві шампури. Такі результати предки українців досягали завдяки високій духовній силі, а не лише фізичній,зізнається Світовид.

«Займаємося слов’янським бойовим мистецтвом. Збираємо техніки, які залишилися в історії. Пращури заховали їх у звичаях і танцях. Головне – духовний момент Фізичні вправи – дають початковий імпульс, самодисципліну. Далі – робота з образним мисленням, з вірою в те, що ти робиш. »

На фестивалі можна було не лише побачити давні звичаї, але й навчитися їх. Кілька тисяч глядачів мали змогу навчитися битися на мечах, стріляти з лука, готувати давні українські страви та виготовляти сувеніри. Найсміливіші з гостей фестивалю брали участь у козацьких розвагах: билися мішками із соломою, а то й навкулачки.

Тих, хто утомився від богатирських розваг, годували козацьким кулешем та узваром. Про значення заходу говорить суддя фестивалю, найсильніша людина планети Василь Вірастюк: «Тут неодноразово говорили про здоровий спосіб життя, без тютюну, алкоголю, і це вже – великий позитивний вплив наших давніх традицій. Ми вже звикли до цієї місії – виховувати богатирів».

Наступний фестиваль теж має відбутися поблизу від Києва – обіцяє голова Броварського району Петро Іваненко. За його словами, інвестори вже доросли до того, щоби вкладати кошти у відродження українського мистецтва бою.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Дивитись коментарі (11)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG