Доступність посилання

ТОП новини

Канада приєдналася до ЄС із власними санкціями проти Ірану


Канада в понеділок запровадила нові власні санкції проти Ірану через кілька годин по тому, як раніше цього дня свої нові санкції затвердив Європейський Союз.

Серед нових заходів Канади – заборона на будь-які нові канадські інвестиції в нафтогазову промисловість Ірану, повідомив міністр закордонних справ Канади Лоренс Каннон.

Санкції Канади, як і заходи ЄС, спрямовані в першу чергу на зовнішню торгівлю, банківську сферу й енергетичний сектор Ірану.

Вони передбачають, зокрема, заборони на операції з іранськими банками чи кроки на відвернення інвестицій у нафтогазовий сектор Ірану, включно з нафтопереробкою.

У Євросоюзі заявили, що мета санкцій – змусити Іран повернутися до столу переговорів щодо його суперечливої ядерної програми.

Сполучені Штати, які запровадили нові власні санкції проти Ірану на початку місяця, привітали ці «рішучі кроки» ЄС і Канади.

Після оголошення про санкції Євросоюзу представник Ірану в Міжнародному агентстві з атомної енергії Алі Асгар Солтаніє заявив у понеділок, що Тегеран готовий «без передумов» повернутися до переговорів щодо пропозиції обмінювати незбагачений іранський уран на готове ядерне паливо для іранського дослідницького реактора.

Така пропозиція міжнародної спільноти мала на меті ліквідувати власну іранську програму збагачення урану, яка, як побоюються, може привести Іран до створення ядерної зброї.

Іран відмовляється зупинити цю програму й заперечує звинувачення про намагання здобути ядерну зброю, але переконливих доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає.

Через це в червні Рада Безпеки ООН запровадила вже четвертий пакет міжнародних санкцій проти Ірану, до якого тепер додають ще й власні санкції окремі країни чи їхні об’єднання.
XS
SM
MD
LG