Доступність посилання

ТОП новини

ЄС підтримає збільшення газотранзитного потенціалу України – єврокомісар


Комісар ЄС із енергетики Ґюнтер Еттінґер заявив у вівторок, перебуваючи в Одесі, що Європейський Союз підтримує бажання України збільшити свої здатності для транзиту газу і готовий надати на це необхідну фінансову підтримку.

Євросоюз має намір брати активну участь у подальшому розвитку газової інфраструктури України, бо, за словами єврокомісара, Україна є надійним сусідом і партнером у європейській енергетичній політиці протягом багатьох десятиліть.

Він додав, що, на думку ЄС, Україна як транзитна країна і в майбутньому відіграватиме важливу роль для Європи.

Як сказав Еттінґер, він обговорюватиме питання української газової галузі, зокрема, її транзитний потенціал під час зустрічей із представниками української влади в перебігу його нинішнього візиту до України.

Його зустріч із міністром палива й енергетики Юрієм Бойком запланована вже на вівторок, а з Прем’єр-міністром Миколою Азаровим – на середу.

В Одесі Ґюнтер Еттінґер брав участь у міжнародній конференції на теми багатосторонньої співпраці задля енергетичної безпеки й інвестування в Чорноморському регіоні.

Раніше в вівторок у Києві Микола Азаров заявив, що Україна готова запропонувати проект розширення власної газотранспортної системи як альтернативу будівництву газопроводу «Південний потік».

За його словами, пропонований проект поки що перебуває в стадії технічного узгодження.

Прем’єр-міністр також повідомив, що Україна постійно контактує з представниками Європейського Союзу щодо проекту модернізації української газотранспортної системи.
XS
SM
MD
LG