Доступність посилання

ТОП новини

У Міносвіти загострилася боротьба за посади і контроль над коштами


Міністр освіти і науки Дмитро Табачник

Київ – Міністр освіти Дмитро Табачник ініціював звільнення Володимира Шевченка з посади ректора одного з провідних українських вишів – Донецького національного університету. Формальною причиною для звільнення стало закінчення контракту. Експерти відзначають, що зараз довкола системи освіти та науки посилилися апаратні ігри, в центрі яких боротьба за контроль над фінансовими потоками, що обертаються у цій сфері.

За словами Володимира Шевченка, він не знає причин, чому Міністерство освіти та науки не побажало подовжити з ним контракт.

Володимир Шевченко, колишній ректор Донецького Національного універсистету
«Міністр сказав, що закінчився термін мого 7-річного контракту, – розповів Володимир Шевченко. – І замість того, щоб оголосити конкурс і, як вирішив колектив університету, рекомендувати мене на наступний термін обрання, міністерство конкурс не оголосило, а видало такий наказ. Ніяких, як кажуть, «прідірок» до університету чи до мене особисто в міністра не було».

У прес-службі Міністерства освіти та науки від коментарів утрималися і повідомили, що офіційна позиція відомства з приводу звільнення ректора Донецького національного університету буде найближчим часом.

А в донецькому осередку Партії регіонів зазначають, що жодним чином не причетні до звільнення ректора.

Ректора посунули через впливовіших претендентів?


Максим Стріха, колишній заступник міністра освіти і науки
Для експертів у галузі освіти відставка стала несподіванкою. «Здавалося, що академік Шевченко тримається на посаді дуже міцно, – каже колишній заступник міністра освіти та науки Максим Стріха. – Він, з одного боку, дуже авторитетний вчений-математик, очолює відповідний центр Національної академії наук. З іншого, він був добрим політиком, який умів балансувати між бажаним і можливим. Іншої особи такого ж рівня за науковим і громадським авторитетом там не існує».

Міністр совіти в тіньовому опозиційному уряді депутат-нашоукраїнець Олесь Доній зазначає, що Володимир Шевченко вмів витримувати баланс. Відставку ректора Олесь Доній пов’язує з тим, що з’явився впливовіший кандидат на посаду ректора.

Схожої думки дотримується і керівник центру «Гардарика» Костянтин Матвієнко. «Можливо, є декілька претендентів і не всі вони в Донецьку зараз мешкають, – зауважив він. – Це великий вуз, це дуже смачна посада з точки зору прибутків».

Боротьба за посади – боротьба за готівку

Експерти зазначають, що зараз у галузі освіти й науки посилилася боротьба за сфери впливу. Після звільнення з посади гуманітарного віце-прем’єра Володимир Семиноженко очолив Державний комітет з питань науки, інновацій та інформатизації, у підпорядкування якого відійшла низка наукових установ.

З огляду на це посилилася боротьба і за контроль над коштами. «Виші – це дуже потужний генератор готівки», – зазначає Костянтин Матвієнко.

З огляду на конфлікт інтересів не виключено, що кадрові ротації в системі освіти та науки триватимуть.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG