Доступність посилання

ТОП новини

ООН створила комісію для розслідування інциденту з «флотилією свободи»


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун у понеділок оголосив про створення комісії з чотирьох осіб для розслідування обставин інциденту з «флотилією свободи», коли при перехопленні судна з міжнародною допомогою для Смуги Гази два місяці тому загинули дев’ять учасників міжнародної акції – громадяни Туреччини.

Комісію очолять колишній прем’єр-міністр Нової Зеландії Джефрі Палмер і нинішній президент Колумбії Альваро Урібе, який 7 серпня поступиться кріслом глави держави Хуану Мануелю Сантосу.

Також до складу комісії увійдуть представники турецької та ізраїльської сторін.

Застосування сили 31 травня ізраїльська влада назвали самозахистом і поклала відповідальність за кровопролиття на учасників і організаторів «флотилії свободи», звинувативши їх у зв’язках з міжнародним тероризмом.

Раніше в понеділок Ізраїль погодився на міжнародне розслідування інциденту. Досі ізраїльська влада відкидала заклики до ведення міжнародного слідства і вважала за краще вести його самостійно. Про зміну позиції Ізраїлю міністр оборони Егуд Барак повідомив генеральному секретареві ООН Пан Ґі Муну в ході недавнього візиту до Нью-Йорка.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG