Доступність посилання

ТОП новини
14 квітня 2021, Київ 22:19

Валенса закликає Януковича «не допустити погіршення стану свободи преси в Україні»


Колишній легендарний лідер антикомуністичного руху «Солідарність», лауреат Нобелівської премії миру і колишній польський президент Польщі Лех Валенса закликає керівника України Віктора Януковича «не допустити погіршення стану свободи преси в Україні».

Про це агенції AFP повідомив директор Інституту Леха Валенси Пьотр Ґульчинський.

За його словами, Валенса «стурбований», зокрема, повідомленнями про ситуацію навколо 5-го телеканалу та телеканалу TVi.

Свого листа Президентові Януковичу Лех Валенса відправив через українське посольство у Варшаві, повідомив Ґульчинський. Про подробиці змісту листа він відмовився говорити.

Сьогодні директор телеканалу ТВi Микола Княжицький відправив звернення до Вiктора Януковича з проханням про зустрiч щодо судового засiдання за позовом про позбавлення частот та анулювання лiцензiй на мовлення.

«Позбавлення частот двох незалежних телеканалiв було сприйняте мiжнародною спiльнотою як прямий наступ на свободу слова. Ми просимо зустрiчi з Вами тому, що Ви є гарантом i Конституцiї, i свободи слова, як Ви самi неодноразово заявляли. На очах у всiєї країни Ви доручили Валерiю Хорошковському (главi СБУ) розiбратися зi скаргами журналiстiв. Пiсля такого доручення Хорошковський мав би наступного дня подати у вiдставку. Тому що саме вiн на сьогоднi є символом обмеження свободи слова i конфлiкту iнтересiв не тiльки для всiх вiльних людей нашої країни, а й для всiєї Європи», – йдеться у зверненнi.

Напередодні представники «5 каналу» i телеканалу ТВi заявили, що побоюються, що на Київський апеляцiйний адмiнiстративний суд i його голову чинитимуть тиск з метою швидкого розгляду й ухвалення «однобокого» рiшення у справi про позбавлення телеканалiв частот.

За iнформацiєю телевiзiйникiв, розгляд справи в цьому суді запланований на 16 серпня 2010 року. Однак, наголошується у зверненнi, «5 канал» i ТВi не отримали жодної судової повiстки з визначенням дати, часу i мiсця розгляду справи.

Окружний адмiнiстративний суд Києва у повному обсязi задовольнив вимоги групи телеканалiв «Iнтер», яка оскаржувала рiшення Нацiональної ради з питань телебачення i радiомовлення вiд 27 сiчня 2010 року про видiлення телеканалам ТВi i «5 канал» додаткових частот для мовлення.
XS
SM
MD
LG