Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпродзержинську беруться за перетворення сміття на гроші


«Сировини» у Дніпродзержинську достатньо

Дніпропетровськ – На Дніпропетровщині шукають нових способів перетворення сміття на гроші. У третьому за величиною місті регіону – Дніпродзержинську – починають видобувати зі сміття газ для опалення. Це німецький проект, який реалізовуватимуть на «зелені гроші», кошти, виділені у рамках Кіотського протоколу. А втім, у місті є й свої цікаві ідеї, як перетворити непотріб у цінні ресурси.

На міському полігоні Дніпродзержинська – 4 мільйони тонн побутового сміття. Щороку велике місто додає до них по 100 тисяч тонн відходів.

Непотріб не тільки смердить, розкладається, шкодить довкіллю: у глибинних шарах звалище постійно горить.

Відходи на електрику допоможуть перетворити німці

Міський голова Дніпродзержинська Ярослав Корчевський
Перетворити гори сміття на теплову енергію у Дніпродзержинську взявся відомий німецький концерн HAASE Energietechnik AG. Міськрада вже дозволила його фахівцям бурити свердловини на звалищі й пробувати вловлювати газ. Якщо усі попередні розрахунки підтвердяться, фірма інвестує в проект мільйони гривень.

Технологія видобування газу зі сміття не таємниця, німці вже успішно апробували її в Кременчуку, розповів міський голова Дніпродзержинська Ярослав Корчевський.

«Буриться свердловина, на свердловині ставиться накопичувач газу, потім газ очищується від шкідливих домішок. Далі ми поставимо турбогенератор і перетворюватимемо газ на електроенергію», – пояснює технологію міський голова.

Вигода від німецького проекту, кажуть у міськраді, очевидна: чистіше місто, дешевше опалення і світло, нові робочі місця. А втім, у Дніпродзержинську є і власні напрацювання щодо переробки побутових відходів.
Проект добування метану на звалищі

Сміття – «десерт» для мікроорганізмів

Молодий науковець із кафедри промислової біотехнології Дніпродзержинського державного технічного університету Ганна Бура розробила технологію «поїдання» сміття… бактеріями. Для дослідів взяла цибулиння, синтетичну тканину, поліетилен, вату й папір. Усі зразки помістила в біологічно активний ґрунт. Мікроорганізми за 80 днів «з'їли» зразки паперу, вати і цибулі. А ось синтетична тканина, фольга й поліетиленова плівка не розклались.

Експеримент, на переконання дослідниці, довів: багато видів сміття можна не відправляти на спалювання, а робити «їжею» для мікроорганізмів.

«Це використання вуглецю, з якого складаються відходи, як компоненту для живлення мікроорганізмів. Таким чином, такі види відходів, як лушпиння, вата, папір, можуть перетворюватись на добриво для ґрунту», – розповідає молода дослідниця.

Ідея, запропонована нею, кажуть місцеві науковці, ще потребує додаткових досліджень. Упроваджувати у життя її поки не можна. А втім, дніпродзержинські природоохоронці вітають будь-які спроби розв’язати проблему сміття, каже керівник природоохоронної організації «Голос природи» Євген Колишевський.

«В Україні дуже багато біологічних відходів, які практично не утилізуються. Важливо спершу вивільнити біологічні відходи, адже їхній розклад заважає утилізації інших видів відходів», – зазначає еколог.

Вирішувати проблему сміття альтернативними способами беруться й в інших містах Дніпропетровщини.У Новомосковську міська рада заборонила супермаркетам та крамницям відпускати товари у поліетиленових торбинках. Торгівці поки чинять спротив: паперове пакування екологічно чистіше, але дорожче.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG