Доступність посилання

ТОП новини

Дві іракські партії припинили переговори про коаліційний уряд


Переговори про створення урядової коаліції в Іраку між двома провідними політичними силами країни припинили. Колишній прем’єр-міністр Аяд Аллаві, який очолює світську партію «Іракський національний рух» («Аль-Іракія»), заявив, що припиняє переговори з нинішнім прем’єром Нурі аль-Малікі, лідером шиїтського блоку «Держава закону».

Причиною такого рішення, як повідомила представниця Аллаві, стало те, що аль-Малікі назвав партію Аллаві «сунітським блоком».

За словами представниці, аль-Малікі має вибачитись, оскільки ця партія, за її словами, не «сунітський блок», а «національний проект».

Загальні вибори в Іраку відбулися в березні. Головні політичні партії набрали приблизно однакову кількість голосів і змушені вести переговори про коаліцію, які поки залишаються безрезультатними.

Світська партія «Аль-Іракія» на чолі Аядом Аллаві, підтримана сунітською меншиною, стала лідером виборчих перегонів, та не здобула достатньо голосів для формування уряду.

Два шиїтські блоки, «Держава закону» Нурі аль-Малікі та «Іракський національний альянс» на чолі зі ще одним колишнім прем’єром Ібрагімом аль-Джаафарі, оголосили було про формування коаліції, та не змогли домовилися, кого висуватимуть на голову свого уряду.
XS
SM
MD
LG