Доступність посилання

ТОП новини

Тоні Блер віддасть зароблене на мемуарах ветеранській благодійній організації


Тоні Блер

Лондон – Колишній британський прем’єр Тоні Блер, який надіслав військовослужбовців своєї країни на війну в Іраку й Афганістані, віддасть мільйони фунтів стерлінгів, зароблені з виходу його автобіографії, на доброчинну організацію, що займається справами ветеранів.

Рішення Тоні Блера передати зароблені на книжці мемуарів гроші тепло вітала ветеранська організація-отримувач. Проте учасники антивоєнної кампанії заявили, що ці гроші не змиють крові з рук лідера, який послідовно захищає участь Британії у війні із часу виходу у відставку три роки тому.

Книжка під назвою «Подорож» з’явиться у продажу 1 вересня. Вона являє собою перший особистий звіт Блера про 10 років, які він був при владі як керівник лейбористського уряду. Прогнозують, що мемуари стануть бестселером.

Блер уже отримав аванс у 4 з половиною мільйони фунтів (це понад 7 мільйонів доларів), і очікується, що реалізація принесе ще більшу суму.

Гроші одержить доброчинна організація Королівський британський легіон, що піклується про тяжко поранених представників збройних сил. Її директор Крис Симпсон сказав: «Це буде суттєвий відгук на наш заклик зібрати 12 мільйонів фунтів на новий реабілітаційний центр Королівського британського легіону».

Проте учасники антивоєнної кампанії попередили, що пожертва не звільнить колишнього прем’єра від відповідальності за війну. Речник коаліції «Ні війні!», зокрема, зазначив, що конфлікти в Іраку й Афганістані призвели до безглуздої загибелі сотень британських вояків та сотень тисяч невинних цивільних.

Батько британського солдата, якого було вбито в Іраку, Пітер Брирлі наголосив: «Я веду кампанію проти Тоні Блера і законності його війни в Іраку. Цей подарунок – це чудово, але він не змінить моєї мети: одного дня побачити Тоні Блера на суді за злочини, які він скоїв».

Суперечлива спадщина Блера у військовій сфері

Незважаючи на феноменальні виборчі успіхи Тоні Блера, якому вдалося тричі поспіль привести Лейбористську партію до перемоги на парламентських виборах, його рішення приєднатися до вторгнення в Ірак під проводом США досі сприймається дуже суперечливо.

Поставши цього року перед комісією з розслідування війни, він заявив, що усвідомлює свою відповідальність, але не шкодує про усунення від влади Саддама Хусейна. Він наполягав, що колишній лідер Іраку становив загрозу для всього світу.

Британія завершила воєнні операції в Іраку торік по тому, як загинуло 179 британських вояків. Також країна надала другий завбільшки контингент у 10 тисяч вояків до міжнародних сил, які протидіють талібам в Афганістані. Там із 2001 року загинув вже 331 британець.

8 вересня Блер – нині посланець четвірки у складі ООН, ЄС, США та Росії на Близькому Сході – підписуватиме книжку для читачів у одній із лондонських книгарень.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG