Доступність посилання

ТОП новини

Столиця у синьо-жовтому


Дар’я Бунякіна

Київ – У п’ятницю в Києві до Дня Незалежності розпочалася всеукраїнська акція «Прапор». Зважаючи на рішення Президента Віктора Януковича відзначити День Незалежності України без параду і святкового салюту, активісти громадських організацій вирішили прикрасити пам’ятники Києва синьо-жовтими хустинками та стрічками. Учасники акції сподіваються у такий спосіб закликати українців об’єднатися під одним державним прапором.

Всеукраїнська акція «Прапор» на сто відсотків створена з ініціативи громадян, запевняє співорганізатор акції Олександра Устінова. За її словами, це спроба привернути увагу українців до того, що святковий настрій на День Незалежності можна створити власноруч: прикрасити себе чи автомобіль синьо-жовтими стрічками, вивісити прапори з вікон.

«Коли ми побачили, що в Києві вперше не буде салюту на День Незалежності, що в нас навіть немає офіційних білбордів із привітанням до Дня Незалежності, хоча в усіх розвинутих країнах це вважається найбільшим святом взагалі держави, то стало дуже сумно. І тоді ми вирішили, що треба якось організовувати громадян», – зазначає Олександра Устінова.

Українців має об’єднати державний прапор

Синьо-жовтий прапор є об’єднавчим елементом українців, незалежно від регіону проживання, мови, національності. Це знак взаємоповаги між жителями різних регіонів України, вважає координатор ініціативи Артем Соколенко.

Цією акцією ми хочемо, щоб народ, який роз’єднували, вважали, що на сході і заході він різний, – щоб він «з’єднався під одним прапором», наголошує Артем Соколенко.

Пам’ятники із жовто-синьою символікою

«Козак Мамай» – відправна станція всеукраїнсько акції «Прапор»
Сьогодні, упродовж дня, активісти громадських організацій у рамках акції «Прапор» прикрашали синьо-жовтими стрічками та хустками 19 пам’ятників у центрі Києва. Символічна хода розпочалася від Козака Мамая, що на Майдані Незалежності. Далі активісти вирушили до пам’ятників Тарасові Шевченку, Михайлові Грушевському, Ярославові Мудрому, Княгині Ользі, Засновникам Києва, Іванові Франку та іншим.

«Пам’ятники різні. Вони жили в Україні, любили Україну. Вони різні: хтось говорив російською. Наприклад, Паніковський – він взагалі персонаж літературний. Але він звідси, і тим самим ми теж на нього вішаємо хустинку. Ми хочемо показати на прикладі пам’ятників, щоб об’єдналися», – сказав Радіо Свобода Артем Соколенко.

Повісити хустку на пам’ятник Засновникам Києва учасникам акції нецензурною лексикою та погрозами не дозволили правоохоронні органи. Організатори вважають це скоріш незнанням міліцією українських законів, адже КМДА офіційно дозволила проводити акцію «Прапор».

Із хусткою на плечах

Громадські активісти дарують жовто-блакитні хустки жителям та гостям Києва
Під час ходи, окрім прикрашання пам’ятників у центрі Києва, учасники акції роздавали синьо-жовті хустки та прапорці жителям і гостям столиці.

Реагували люди на «синьо-жовту» ініціативу по-різному: деякі ставилися схвально, деякі одразу знімали символіку та ховали до сумок. А житель Донеччини Стас сам підійшов до активістів та попросив одягнути йому хустку. Радіо Свобода поцікавилося ставленням Стаса до акції «Прапор». «У мене аж мурашки по шкірі. Я приїхав щойно з Донбасу. Тільки позитивно», – сказав донеччанин.

У День Незалежності України у рамках ініціативи «Прапор» активісти роздаватимуть прапорці перехожим та автомобілістам у столиці та інших містах України, зокрема в Одесі, Ужгороді, Кіровограді, Черкасах та Житомирі. А в Луганську об’єднання «Луганці» вивісить 20 прапорів України на приватних будинках.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG