Доступність посилання

ТОП новини

Кравчук: Януковичу варто звернути увагу на ситуацію в інформпросторі


Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук заявив, що здивований подіями, котрі відбуваються в інформаційному просторі країни.

«Я був прибічником того, що чим більше у нас газет, теле- і радіоканалів, тим вищим є рівень суспільної свідомості, і тим краще для Президента України, а якщо йому нав'язують думку про те, що теле- і радіоканали мають бути підконтрольними, і дозувати інформацію, то, зокрема і сам Президент залишається в обмеженій інформаційній сфері, і матиме лише ту інформацію, яку йому готують і подають офіційно СБУ, МЗС, МВС та інші відомства», – сказав Кравчук сьогодні на прес-конференції в Києві.

При цьому перший Президент висловив думку про те, що можливість отримувати достовірну інформацію залежить безпосередньо від глави держави.

Леонід Кравчук зауважив, що існування незалежних ЗМІ й свободи слова є передумовою розвитку демократичного суспільства.

«Проблеми, які зараз існують навколо ТВі, «5 каналу» – я вважаю, що ми недооцінюємо їх небезпеку», – сказав він.

Екс-Президент додав, що заяви про цензуру на українських телеканалах можуть стати початком процесу встановлення тоталітаризму.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» вважає, що злиття політики й засобів масової інформації в Україні створює передумови для цензури.

Раніше телекомпанія ТВі опублікувала заяву, у якій обвинуватила Національну раду з телебачення й радіомовлення в незаконному відключенні телекомпанії від ефірного мовлення й цензурі.

7 червня редакційна рада «5 каналу» оприлюднила відкритий лист до Президента Віктора Януковича, в якому обвинуватила голову Служби безпеки України Валерія Хорошковського як власника медіа-холдингу U.A. Inter Media Group у спробі знищити «5 канал» шляхом можливого скасування судом рішення конкурсу на виділення частот Нацрадою від 27 січня 2010 року.
XS
SM
MD
LG