Доступність посилання

ТОП новини

Парламент збереться позачергово – Литвин


Голова Верховної Ради Володимир Литвин прогнозує проведення позачергової сесії парламенту для зміни закону про місцеві вибори до кінця серпня. Як заявив спікер, свою стурбованість недосконалістю ухваленої Верховною Радою нової редакції закону про місцеві вибори висловлює Президент Віктор Янукович, також нормативний акт критикують як українські, так і закордонні політичні експерти.

За словами Литвина, Янукович виступив з ініціативою провести позачергову сесію парламенту, щоб внести зміни до цього закону. Спікер нагадав, що для скликання позачергової сесії необхідні ініціатива або Президента, або 150 парламентаріїв.

Литвин додав, що перед розглядом законопроекту про внесення змін до закону про місцеві вибори над відповідним текстом будуть працювати депутати, консультуючись з Адміністрацією Президента. «До завершення серпня таке засідання відбудеться», – заявив голова парламенту.

При цьому, за словами спікера, на позачерговій сесії Рада може розглянути й питання соціального захисту населення. «Мені здається, що потрібно було б подивитися й на питання соціального характеру, зокрема що стосується указу Президента й рішень уряду про соціальний захист населення в умовах нових тарифів», – сказав Литвин.

Крім цього, за прогнозами спікера, Верховна Рада може розглянути й інші питання.

Чергова сьома сесія парламенту має розпочатися 7 вересня.

10 липня парламент ухвалив нову редакцію закону про місцеві вибори, встановивши, що вони проводяться за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій. Відповідно до ухваленого закону, висувати кандидатів у депутати можуть тільки політичні партії, місцеві організації відповідного рівня яких зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів.

Чергові місцеві вибори в Україні призначили на неділю, 31 жовтня.
XS
SM
MD
LG