Доступність посилання

ТОП новини

Україна святкує День Незалежності


Президент Віктор Янукович привітав українців із Днем Незалежності.

У привітанні, оприлюдненому на офіційному сайті, голова держави наголосив, що влада спрямовує свої зусилля на здобуття державою економічної незалежності.

«19 років тому з великою надією та вірою ми прийняли виклик долі – стали на шлях створення та розбудови власної незалежної держави. Особливістю сьогоднішнього часу, коли ми переходимо вже в 20-й рік Незалежності, є те, що влада робить усе для здобуття Україною економічної незалежності. Бо справжня незалежність ґрунтується саме на цьому фундаменті», – заявив Янукович.

За словами Президента, шлях, який обрала влада, дуже складний. «Але нема іншого шляху до справжньої свободи і справжньої незалежності. Нема іншого шляху до тієї незалежної України, в якій я хотів би, щоб жили наші діти», – сказав він.

Президент пообіцяв, що докладатиме усіх сил, щоб побудувати таку Україну – справді незалежну, справді процвітаючу, в якій люди можуть жити гідно.

Янукович запропонував формулу «стійкої політичної системи»

Президент Віктор Янукович, виступаючи на майдані Незалежності в Києві з нагоди Дня Незалежності, знову заявив про необхідність вдосконалення Конституції.

«Я бачу Україну як державу зі стійкою політичною системою і готовий запропонувати суспільству її формулу», – заявив Янукович.

«Це сильний президент, у якого є практичні важелі координації контролю над реалізацією ключових питань реформ та стратегічного курсу держави. Це компетентний і політично структурований парламент, з сильною коаліцією і впливовою опозицією. Це відповідальна та професійна виконавча влада, в якій немає недоторканних міністрів чи глав адміністрацій. Це економічно забезпечене та відповідальне перед місцевими громадами самоврядування. Це незалежні, справедливі суди, яким вірять громадяни України», – сказав голова держави.

За словами Януковича, «така політична система повинна запрацювати якомога швидше, а для цього нам усім разом слід ґрунтовно удосконалювати Конституцію».

* * * * * * * * * * *

Віктор Янукович розпочав офіційне святкування в Києві молитвою за Україну в Києво-Печерській Лаврі, що належить Українській православній церкві Московського патріархату.

Після цього голова держави поклав квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку і Михайлові Грушевському та взяв участь в урочистостях на майдані Незалежності.

Спікер Литвин підтримує пропозицію Януковича щодо змін до Конституції

Голова Верховної Ради Володимир Литвин підтримує пропозицію Президента Віктора Януковича про необхідність удосконалення Конституції країни.

«Конституцію було ухвалено в 1996 році, від того часу багато води збігло, змінилася політична еліта України, світ. Нам необхідно з цієї точки зору вдосконалювати Конституцію і, більше того, ці вдосконалення виконувати», – заявив Литвин у вівторок в ефірі російської радіостанції «Ехо Москви».

За словами Голови Верховної Ради, постановка Президентом питання про вдосконалення Основного Закону країни «обумовлена громадською думкою».

«Позиції наші (Голови Верховної Ради і Президента) збігаються, я виходжу з того, що Президент повинен мати відповідні повноваження, бо Конституція наділяє його багатьма повноваженнями, але водночас важелів управління у нього зменшилося», – сказав спікер.

Він заявив, що виступає за створення в Україні «єдиної вертикалі виконавчої влади».

Лідер БЮТ закликає боротися за повернення держави до демократії

Одна з лідерів опозиції Юлія Тимошенко закликає кожного українця зробити свій внесок у справу боротьби за повернення держави на демократичний шлях розвитку.

Виступаючи на мітингу, присвяченому 19-й річниці від дня проголошення Незалежності України, вона заявила: «Нам потрібно готуватися і організуватися до напруженої і тривалої боротьби, яка раз і назавжди може завершитися вашою перемогою».

За її словами, опозиція діятиме за планом, що складається з 15 пунктів.

«Наше з вами завдання – не плакати і скаржитись, не розгублено дивитись у сьогодення і майбутнє, наше з вами завдання – скласти чіткий, лаконічний, але зрозумілий для кожної людини план, куди ми з вами рухаємось. І сьогодні, дорогі мої, головна ціль нашого святкування, нашого єднання, нашого зібрання – випрацювати чіткий план, що нам робити», – сказала вона.

Першим пунктом плану дій Тимошенко, яка називає себе лідером об’єднаної опозиції, назвала віру й чіткі дії своїх прихильників.

Крім того, вона заявила, що необхідно відмовитись від розмов про можливість від’єднання від України якихось регіонів, зокрема, Галичини чи Донбасу.

На її думку, необхідно «припинити звинувачення винних», а також об’єднатися всім політичним силам та громадським рухам навколо однієї ідеї – розвитку України. За словами Тимошенко, така ідея повинна реалізуватися не перед черговими виборами, а один раз, і її треба дотримуватися.

Крім того, вона заявила про необхідність припинити розмови про об’єднання опозиційних сил. На її думку, справжні опозиційні сили за півроку дій нової влади вже показали себе.

Також Тимошенко закликала своїх прихильників «зробити висновки з помилок». На її думку, представники громадянського суспільства і політики мають об’єднатися для боротьби проти чинної влади.

Також, за її словами, однією з цілей боротьби є забезпечення свободи слова.

Крім того, вона закликала українців 7 вересня зібратися на акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.

Тимошенко також заявила, що нинішня влада має намір не проводити парламентських виборів у 2012 році і перенести їх на 2015-й, а також продовжити термін повноважень Президента з 5 до 7 років через зміни до Конституції.

Також вона додала, що у вересні цього року влада має намір відмінити політичну реформу 2004 року і повернутися до норм Конституції, які були до цього.

Вона не повідомила, звідки в неї такі дані.

Команда Тимошенко має намір розробити нову редакцію Конституції

Натомість, заявила Юлія Тимошенко, її команда має намір розробити новий проект побудови України, який складатиметься з нової редакції Конституції та низки законопроектів для вдосконалення українського законодавства.

«Нам потрібно нарешті виконати національну ідею і національну мрію не в гаслах і в пустих паперах, а в консолідованих документах – Конституції, законопроектах, щоб показати, якою ми хочемо бачити омріяну Україну», – заявила Тимошенко, як повідомляє її сайт.

За її словами, цей проект має пройти ґрунтовне громадське обговорення.

Тимошенко вважає, що необхідність розробки нової Конституції та вдосконалення законодавства обумовлені необхідністю не допустити повернення держави до авторитарного або диктаторського режиму.

* * * * * * * * * * *

Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко взяла участь у Молитві за Україну у Кафедральному соборі Української православної церкви Київського патріархату.

Як повідомляє сайт Тимошенко, службу відправив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

«Україні бути, якщо буде свобода» – Ющенко

Президент України в 2005–2010 роках Віктор Ющенко впевнений, що Україні бути, якщо у всіх буде свобода – свобода вибору, свобода слова, свобода думки, свобода підприємництва.

Про це йдеться в його привітанні зі святом Незалежності, оприлюдненому на сайті «Нашої України».

«Наближення цього свята виборювали мільйони наших з вами батьків, дідів та прадідів, які хотіли одного: бути господарями у власній хаті. Саме ці риси української вдачі роблять мене оптимістом щодо майбутнього нашої Вітчизни», – заявив Ющенко.

Лідер «Нашої України» побажав усім добра, щастя і процвітання.

США привітали українців із Днем Незалежності

Державний секретар США Гілларі Клінтон привітала українців із Днем Незалежності і висловила переконання на поглиблення подальшої співпраці між Україною та США.

«У наступному році Стратегічне партнерство посилить співпрацю між Україною та США в широкому колі питань – торгівлі, інвестиціях, економічному зростанні, енергетичній співпраці, політичному діалозі, верховенстві права, регіональній безпеці й територіальній цілісності», – мовиться в привітанні, повідомляє Держдепартамент США.

За словами Клінтон, під час свого останнього візиту до України вона відзначила прогрес у розвитку держави. «США горді бути вашим партнером. Ми знаємо, що ви продовжите працювати з тією ж енергією і старанням, щоб захищати і посилювати ваші демократичні інститути, розвивати громадянське суспільство, сприяти прозорості ринків, щоб закласти основу майбутній стабільності та процвітанню», – заявляє Клінтон.

Як зауважила держсекретар, Сполучені Штати підтримували Україну та її народ від часу незалежності. «І ми продовжимо підтримувати вас на шляху досягнення всіх благ демократії», – мовиться в привітанні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG