Доступність посилання

ТОП новини

Янукович пропонує скорочувати кількість навчальних закладів


Президент Віктор Янукович заявляє про зниження якості освіти в Україні та закликає скорочувати кількість навчальних закладів.

«На сьогодні ми маємо розгалужену мережу різних навчальних закладів, зокрема – понад 15 тисяч дошкільних, близько 20 тисяч загальноосвітніх, 990 професійно-технічних, 861 вищий навчальний заклад. Але поставмо собі питання: чи забезпечує така мережа належну якість освіти? Чи є вона оптимальною, чи відповідає кращим європейським стандартам, потребам галузей економіки, сучасним тенденціям науково-технологічного прогресу? Чи потрібна нам така велика кількість навчальних закладів, які, до того ж, дуже часто низької якості? На жаль, відповідь очевидна – ні», – заявив глава держави на засіданні Громадської гуманітарної ради в Києві, повідомляє прес-служба Президента.

Янукович також звернув увагу на те, що жоден з українських університетів не входить до рейтингу 500 найкращих університетів світу. За словами Президента, щонайменше два-три українські виші мають прагнути потрапити до такого рейтингу.

Говорячи про проблеми вищої освіти, Янукович запропонував обговорити питання надання автономії університетам, як це заведено в Європі.

«Можливо, і нам час надати провідним університетам право самостійно формувати навчальні програми, визначати та змінювати організаційну структуру», – наголосив Президент.

Крім того, глава держави пропонує подумати над наданням фінансової самостійності університетам. Він також заявив про необхідність припинення численних перевірок вишів, особливо під час вступних кампаній.

При цьому, за словами Президента, нові правила роботи вищої школи необхідно закріпити законодавчо. Як заявив Янукович, усі реформи повинні мати системний характер.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG