Доступність посилання

ТОП новини

Одеса стає модним містом у Росії – генконсул Грачов


Генеральний консул Російської Федерації в Одесі Олександр Грачов вважає, що «Одеса стає по-доброму модним містом у Росії. Таким самим містом для росіян був Санкт-Петербург після 2003 року, коли він відсвяткував своє 300-річчя».

Про це російський дипломат заявив під час сьогоднішньої зустрічі з мером Одеси Едуардом Гурвіцем з нагоди завершення 4-річного терміну перебування на посту генконсула, відзначивши, що, за даними генконсульства, «за останній рік Одеса прийняла в 2,5 разу більше російських туристів, ніж це були чотири роки тому».

За словами Грачова, «багато москвичів, жителів Санкт-Петербурга, Самари, Саратова й інших міст їдуть сюди, залишаються дуже задоволеними і хочуть повернутися ще раз».

Крім того, додав генконсул Росії, «зараз росіяни вкладають значні кошти в економіку півдня України – в Одеський нафтопереробний завод, Миколаївський глиноземний завод. Готові також інвестувати великі кошти в транспортну систему, сільське господарство, туризм, будівництво готелів».

Генконсул Росії не назвав імені дипломата, який очолить у вересні консульство в Одесі, зазначивши лише, що це «досвідчений дипломат, який довго працював в Африці і країнах Близького Сходу».

Минулого року МЗС України оприлюднило заяву про те, що «окремі працівники російського Генерального консульства в Одесі займаються діяльністю, несумісною з дипломатичним статусом».

Розглядалося питання про дострокове припинення роботи Грачова в Україні у зв'язку з тим, що генконсул, за оцінкою глави МЗС України Володимира Огризка, «порушує норми Віденської конвенції про дипломатичні відносини».

«Українська правда» з посиланням на джерела в компетентних органах повідомила, що Грачов займався створенням підконтрольної Росії структури для реалізації російського впливу.

Пізніше британська газета The Times з посиланням на Службу безпеки України повідомляла, що Генконсул Росії в Одесі Грачов і радник Посольства Росії Лисенко фінансували проросійські організації та вербували представників місцевих рад.

До складу консульського округу Генерального консульства Росії в Одесі входять Одеська, Миколаївська, Херсонська і Кіровоградська області.
XS
SM
MD
LG