Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 07:20

Правозахисники закликають Меркель поговорити з Януковичем про свободу слова


Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає канцлера Німеччини Ангелу Меркель під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем обговорити питання обмеження свободи слова в Україні.

Після того, як Віктора Януковича обрали Президентом, в Україні неодноразово здійснювалися напади на журналістів та відбувалися систематичні спроби тиску на ЗМІ з боку влади, заявляють «Репортери без кордонів».

«Ми з тривогою спостерігаємо за тим, що після Помаранчевої революції в 2004 свобода преси знову перебуває під загрозою. Ми були б Вам дуже вдячні, якби Ви нагадали Віктору Януковичу про те, що подібна політика перешкоджання свободі слова та преси суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС», – пише керівник німецького відділення організації Крістіан Рікертс у листі до федерального канцлера, оприлюдненому на німецькомовному сайті організації.

У листі до канцлера Рікертс висловив стурбованість з приводу того, напади на українських журналістів можуть залишитися безкарними. Особливе занепокоєння правозахисників викликає доля зниклого головного редактора харківської щотижневої газети «Новий Стиль» Василя Климентьєва. Журналіст займався вивченням проблем боротьби з корупцією і повідомляв про випадки зловживань з боку місцевої влади. «Репортери без кордонів» попросили Меркель закликати Януковича провести ретельне і неупереджене розслідування цієї справи.

«Репортери без кордонів» за останні шість місяців неодноразово констатували випадки нападів на журналістів з боку міліції, арешти журналістів та обшуки, а також різні форми цензури та спроб чинити тиск на працівників ЗМІ в Україні.

Візит Януковича до Німеччини має відбутися 30 серпня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG