Доступність посилання

ТОП новини

У Чилі думають, як прискорити порятунок шахтарів


Міністр гірничої справ Чилі заявив у суботу, що в країні вивчають різні можливості, як звільнити 33 шахтарів, які опинилися в підземній пастці після обвалу в шахті.

За словами Лоренса Ґолборна, розглянули вже десяток можливостей, але жодна з них не дасть змоги дістатися до шахтарів протягом місяця.

У понеділок мають почати буріння прямої шахти, яка повинна мати ширину в приблизно 60 сантиметрів і сягнути глибини 702 метрів, де перебувають шахтарі, щоб витягти їх звідти по одному. Це буріння, як розраховують, протриває три чи й чотири місяці.

Інший зі способів, які пропонують інженери, – це розширити нинішню 10-сантиметрової ширини свердловину в шахті завдовжки в 300 метрів, через яку нині тримають зв’язок із шахтарями. Цей спосіб зайняв би лише близько двох місяців. Його ще вивчають.

33 шахтарів знайшли живими й неушкодженими тиждень тому у заблокованій обвалом частині шахти, де видобували мідну і золотоносну руду, більш як через два тижні після аварії. Шахтарі вижили на невеликих запасах консервованої їжі і передали записку про себе з буром, коли рятувальники просвердлили до них пошукову свердловину.

На цей час вони вже перебувають під землею 24 дні.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG