Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс не піде до нової президентської ради кримських татар


Делегати загальнонаціонального з’їзду кримськотатарського народу, Курултаю, вирішили в неділю, що члени Меджлісу кримськотатарського народу не братимуть участі в роботі Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України, яку Віктор Янукович нещодавно радикально переформатував, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Курултай закликав Януковича повернутися до колишнього принципу формування Ради представників кримських татар при голові державі – делегування з’їздом, а не призначення Президентом на власний розсуд.

З’їзд також затвердив 15 кандидатів до Верховної Ради Криму і вирішив підтримати на цих виборах партію «Народний рух України».

Крім того, Курултай вирішив скликати до кінця року міжнародний форум із питань відновлення прав кримськотатарського народу.

Наприкінці минулого тижня Віктор Янукович своїм указом скоротив чисельність Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України з 33 осіб, які всі були представниками Меджлісу, до 19, призначивши до неї при цьому відразу 10 опозиційних Меджлісові кримськотатарських політиків і громадських діячів, зокрема, проросійського спрямування чи наближених до Партії регіонів.
XS
SM
MD
LG