Доступність посилання

ТОП новини

Каддафі зажадав від ЄС грошей на «заслін» від іммігрантів


У ході офіційного візиту до Рима з нагоди другої річниці підписання Договору про дружбу між Лівією й Італією лівійський лідер Муаммар Каддафі зажадав від Європейського Союзу 5 мільярдів євро на рік для стримування нелегальної імміграції з інших країн Африки.

«Лівія вимагає від Європейського Союзу, щорічного внеску як мінімум в 5 мільярдів євро для заслону на шляху небажаної імміграції – заявив Каддафі. – Необхідно підтримати армію, яка бореться з нелегальною імміграцією, оскільки в іншому випадку Європа може стати чорною, як Африка. Італія, – додав лівійський лідер, – повинна переконати своїх європейських союзників прийняти лівійське пропозицію».

Договір про дружбу між Італією та Лівією, укладений у 2008 році, передбачає координацію дій з боротьби з нелегальною імміграцією, в тому числі спільне патрулювання в Середземному морі і передачу Італією Лівії для цих цілей технічних засобів, включаючи катери берегової охорони.

В офіційному листі, який надійшов на адресу італійського прем’єра Сильвіо Берлусконі від правозахисної організації «Міжнародна амністія», висловлена вимога чинити більший тиск на лівійського лідера з метою припинення в Лівії тортур і побиття жінок та скасування в майбутньому смертної кари в цій країні.
XS
SM
MD
LG