Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 21:11

Податковий кодекс похитне коаліцію?


Микола Азаров під час прес-конференції представив проект Податкового кодексу, 3 вересня 2010 року

Київ – Кабінет Міністрів представив проект Податкового кодексу після обговорення документа з експертами, громадськістю, учасниками ринку та платниками податків. Прем’єр-міністр Микола Азаров декларує: цей документ забезпечить один із найпривабливіших інвестиційних режимів у Європі. Між тим, не всі представники коаліції підтримують цей документ. Через це комуністи навіть обіцяють порушити питання про відставку уряду Азарова. Критикує проект Податкового кодексу й опозиція.

За словами Прем’єр-міністра Миколи Азарова, під час доопрацювання Податкового кодексу були враховані понад 5 тисяч пропозицій та зауважень. Тепер, згідно з кодексом, головне податкове навантаження лягає на багатство, говорить Азаров. Водночас, менше податків платитимуть ті, хто впроваджує нові технології, має малий бізнес чи працює у легкій промисловості. Прем’єр-міністр стверджує, що закладені у проект Податкового кодексу податкові ставки є найнижчими серед європейських країн.

«Ми встановимо низькі податки. Напевно, найнижчі податки у Європі. Ми ліквідуємо значну частину податків. Ми збудуємо атмосферу довіри між податковою службою, державою та бізнесом. Але при цьому ми чітко говоримо, що ці зменшені податки мають платити всі», – декларує прем’єр.

Микола Азаров зазначає, що згідно із проектом кодексу, ставка податку на прибуток скоротиться із 25 відсотків до 19, а до 2014-го має скоротитися до 16 відсотків. Окрім цього, уряд пропонує ввести нульовий податок на додану вартість для операцій із металобрухтом, зерном, технічними культурами і лісом, стимулюючи їх переробку в Україні, а також скасувати ринковий, транспортний збори та податок на рекламу.

Обговорення без громадськості


Сергій Терьохін
Голова ж парламентського Комітету з питань податкової та митної політики, б'ютівець Сергій Терьохін каже, що насправді ніякого громадського обговорення Податкового кодексу, про що декларують урядовці, не було.

«Це Податковий кодекс обговорювався паном Колесніковим, паном Клюєвим, паном Азаровим та представниками великого бізнесу десь у кабінеті на Грушевського. Решта – це антураж», – зауважує Терьохін.

Він зазначає, що, як голова профільного комітету, ще не бачив проекту Податкового кодексу. Втім, за його інформацією, основне фінансове навантаження документ покладає зовсім не на «багатство», про що говорив прем’єр.

«Головна ідея – це зменшення податкового навантаження на великий міжнародний бізнес і збільшення податкового навантаження на самозайнятих українців», – зазначає Сергій Терьохін.

А опозиційний прем’єр Сергій Соболєв заявив, що вся відповідальність за розроблення Податкового кодексу лежить на віце-прем’єрі Сергієві Тігіпку, і не виключив, що фракція БЮТ може підтримати його відставку.

КПУ ініціюватиме відставку уряду Азарова

Проект Податкового кодексу не підтримують і комуністи. Раніше фракція Компартії заявила про намір розглянути на засіданні 7 вересня питання про те, щоб ініціювати відставку віце-прем’єра з економічних питань Сергія Тігіпка. Тепер же, заявив Радіо Свобода комуніст Леонід Грач, не виключено, що КПУ ставитиме питання про відставку всього уряду.

Леонід Грач
«Все те, що робить сьогодні уряд Азарова і Президент Янукович, душить українську економіку, знищує малий та середній бізнес, і, звісно, знищує можливість формування середнього класу. Сергій Тігіпко – маленька сошка у цій великій ідеологічній грі, нав’язаній донецьким бізнесом. Тож, потрібно ставити питання ширше, про відставку уряду Азарова», – зазначає Леонід Грач.

За даними ж міжнародних експертів, умови ведення бізнесу в Україні є надзвичайно важкими. В останньому рейтингу Світового банку Україна посіла 124 місце серед 155 країн, поступившись не тільки розвиненим країнам, але й більшості пострадянських держав.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG