Доступність посилання

ТОП новини

Спікер: треба скасувати декларації про доходи для кандидатів на місцевих виборах


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин пропонує парламенту розглянути питання щодо скасування законодавчої норми про обов’язкове подання кандидатами у депутати місцевих рад декларацій про доходи та майно. Про це спікер заявив сьогодні на засіданні погоджувальної ради.

За його словами, встановлене чинною редакцією закону про місцеві вибори обов’язкове подання таких декларацій кандидатами в депутати ускладнює процес підготовки до балотування на рівні села й селища. «Потрібно уважно розглянути це питання, і не мучити людей цими деклараціями», – сказав Литвин.

Як заявив спікер, можна було б встановити, що декларацію про доходи і майно необхідно подавати тільки після того як кандидат був обраний депутатом.

Відповідний законопроект Верховна Рада може розглянути вже найближчого пленарного тижня 7-10 вересня, заявив спікер.

У Верховній Раді України зареєстрований проект закону про внесення змін до закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо декларацій про майно і доходи), автором якого є народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов.

За словами нардепа, даним законопроектом пропонується виключити з переліку документів, які необхідні для реєстрації кандидатом у депутати сільської чи селищної ради, декларації про майно і доходи. Як заявив Чечетов, побувавши в регіонах, він з’ясував, що люди в селах бояться балотуватися у депутати через законодавчу норму про обов’язкове подання декларації про доходи.
XS
SM
MD
LG