Доступність посилання

ТОП новини

ДАІ блокує опозицію, яка погрожує блокувати парламент


Арешт представника ВО «Свобода» під час однієї з акцій протесту в Києві

Київ – Сьогодні під стінами Верховної Ради опозиційні сили збирають мітинг протесту. Вони виступатимуть проти підвищення тарифів за комунальні послуги. Опозиціонери повідомляють, що міліція перешкоджала протестувальникам із усієї України потрапити на мітинг до Києва. Зокрема, в Луганській, Чернігівський та Львівській областях ДАІ заборонило перевізникам обслуговувати опозиційні сили, погрожуючи відібрати ліцензії.

Андрій Міщенко, голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода», замовив у декількох приватних перевізників автобуси для охочих поїхати на мітинг поблизу Верховної Ради України. Напередодні представники фірм зателефонували замовнику і повідомили, що відмовляються везти протестувальників до Києва.

За словами Міщенка, перевізники пояснили це тим, що Державна автоінспекція погрожувала забрати у них ліцензію, якщо вони повезуть опозиціонерів.

«Всі перевізники відмовилися, – розповідає Андрій. – Із Чернігова мало бути два автобуси, а також з кожного районного центру. Всюди перевізникам погрожували відібрати ліцензію. Мовляв, якщо піймають по дорозі до Києва, то поставлять автобуси на штрафний майданчик. Навіть якщо навіть проскочимо, то в Києві на стоянках зафіксують номери і згодом заберуть ліцензію».

Андрій Міщенко зазначає, що перевізники погодилися забрати опозиціонерів із Києва, але відвезти до столиці – зась.

У Львові прихильники партії «Батьківщина» також не могли потрапити до Києва. За інформацією обласного осередку партії, перевізники, посилаючись на погрози міліції забрати ліцензії, відмовились обслуговувати мітингувальників.

Автобуси опозиціонерів блокують не вперше


Така ж доля спіткала і луганських опозиціонерів. Голова тамтешньої обласної організації ВО «Свобода» Дмитро Снєгирьов розповідає, що замовив автобуси у чотирьох перевізників, і всі вони відмовились, пояснюючи це тим, що міліція заборонила перевозити тих, хто їде на мітинг до Києва. Луганчани поїхали до столиці потягами і маршрутками. Дмитро Снєгирьов розповів, що у «свободівців» уже є подібний досвід.

«27 квітня у нас в Луганську вже блокували автобуси. Один автобус був заблокований біля самого офісу, – каже опозиціонер. – Ми винайняли інший – за межами луганської області, проїхали 40 кілометрів, нас наздогнали і змусили повернутися назад».

У міліції все заперечують

Тим часом міліція заперечує свою причетність до відмови перевізників везти до Києва людей. Зокрема, начальник прес-служби ДАІ Луганськ Ольга Хомякова сказала Радіо Свобода, що «у нас вільний в’їзд і вільний виїзд із Луганщини. Взагалі немає таких даних, що якісь автобуси ми не пускали кудись».

Між тим учасники мітингу очікують, що блокування автобусів – це лише початок. На їхню думку, правоохороні органи спробують силою розігнати пікетувальників біля Верховної Ради.
  • Зображення 16x9

    Валентина Аксьонова

    Співпрацює з Радіо Свобода з травня 2010 року. Працює для програм «Свобода сьогодні», «Європейська свобода», «Ранкова свобода» та «Лінія уваги». З 2009 року автор та ведуча програми «Сурма» на Національному Радіо. Має досвід роботи в гарячих точках, зокрема в Грузії в серпні 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG