Доступність посилання

ТОП новини

У США й НАТО занепокоєні планами спалити Коран


У Білому Домі в Вашингтоні в вівторок теж висловили занепокоєння планами невеликої американської християнської громади спалити примірники Корану, священної книги мусульман.

Речник Білого Дому Роберт Ґіббз приєднався до висловленого раніше занепокоєння чільного командувача американських і міжнародних військ в Афганістані генерала Дейвіда Петреуса й заявив, що будь-які подібні акції, які створюють загрозу для американських військ, будуть викликати занепокоєння адміністрації США.

Раніше в вівторок Петреус оприлюднив заяву, за якою спалення примірника Корану може «створити істотні проблеми» для Сполучених Штатів не тільки в Афганістані, а й деінде у світі, де американці взаємодіють із мусульманами.

Такі ж слова занепокоєння висловив генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен і засудив плани спалити Коран.

Заяву з засудженням цих планів оприлюднило і посольство США в Кабулі.

Одна з християнських громад у штаті Флорида у США напередодні анонсувала, що в суботу, 11 вересня, здійснить спалення примірників Корану на пам’ять про теракти 11 вересня 2001 року, що їх здійснили мусульмани за вірою.

Голова громади Террі Джонз у відповідь на заяву Дейвіда Петреуса сказав, що «серйозно» обміркував висловлені ним застереження і вирішив усе одно здійснити свою акцію.

За повідомленнями, протести проти цих планів відбулися в Кабулі ще в понеділок. Також повідомляють, що проти них протестують і християни в багатьох частинах світу.

Харизматична церква з назвою Dove World Outreach Center, яка не належить до жодної з течій християнства, давно відома своєю нетерпимістю до ісламу і до сексуальних меншин, що вже не раз викликало різку критику цієї релігійної організації.
XS
SM
MD
LG