Доступність посилання

ТОП новини

Можливе спалення Корану у США є незаконним – місцева влада


Представники влади міста Ґейнсвілл у штаті Флорида, де базується харизматична церква з назвою Dove World Outreach Center, твердять, що неодноразово зверталися з вимогою скасувати заплановане спалення в суботу, 11 вересня, примірників Корану. Чиновники говорять, що цей акт, якщо його здійснять, порушуватиме постанову міської влади.

Маловідома раніше християнська громада, яка налічує всього близько півсотні членів, підтвердила свої плани спалення примірників Корану на знак пам’яті про теракти 11 вересня 2001 року.

Голова громади Террі Джонз вирішив не зважати на широке засудження цього кроку з боку американського уряду, військових та лідерів провідних релігійних конфесій.

Раніше адміністрація президента Сполучених Штатів Барака Обами і представники військового командування США і НАТО закликали відмовитися від цих планів. Спалення Корану, на їхню думку, може викликати обурення в мусульманському світі і піддати додатковому ризику міжнародні сили в Афганістані та інших країнах. Провідні американські християнські та юдейські релігійні лідери вважають це нападом на свободу віросповідання та актом релігійної нетерпимості.

Держсекретар США Гілларі Клінтон назвала плани спалення Корану «безцеремонними» і «ганебними». «Мене тішить чітке та однозначне засудження цього ганебного акту американськими релігійними лідерами всіх конфесій, від християн-євангелістів до єврейських рабинів. Не залишилися осторонь і світські лідери громадської думки», – сказала Клінтон.
XS
SM
MD
LG