Доступність посилання

ТОП новини

Сербія змінює резолюцію про Косово як компроміс із ЄС


Сербія внесла зміни до поданого нею раніше проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо Косова, пішовши таким чином на «компроміс» із Євросоюзом, мовиться в повідомленні сербського уряду в середу.

Змінений текст резолюції, як повідомив уряд Сербії, «закликає до діалогу між Белградом і Приштиною відповідно до нашої принципової позиції, що взаємно прийнятне рішення, яке має затвердити Рада Безпеки ООН, може бути віднайдене через переговори».

Як мовиться в заяві президента Сербії Борис Тадича, який у вівторок обговорював проект резолюції з верховним представником ЄС із закордонних справ Катрін Аштон, таким чином знайдено «формулу, яка дасть змогу почати діалог про майбутнє рішення».

Водночас із тексту проекту вилучене речення про те, що одностороннє відокремлення Косова від Сербії є «неприйнятний метод вирішення проблеми», на чому Белград наполягав раніше.

При цьому уряд Сербії наголошує, що це жодним чином не означає визнання незалежності Косова.

У Європейському Союзі привітали зміни до проекту резолюції. Як заявила Катрін Аштон, його офіційно подадуть до ООН разом Сербія і 27 країн-членів ЄС.

Генеральна Асамблея ООН має розглянути проект резолюції про Косово в четвер.
XS
SM
MD
LG