Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 05:39

Військові США звільнили від піратів судно з українцем на борту


Американські морські піхотинці взяли сьогодні рано-вранці штурмом німецький контейнеровоз, який учора захопили сомалійські пірати, і звільнили всіх 11 осіб на його борту, серед яких був українець, інформує німецьке агентство dpa.

Агентство цитує речника П’ятого флоту США лейтенанта Джона Фейджа, який заявив, що операція пройшла дуже успішно, без жодного пострілу й без жертв і поранень.

Дев’ятьох підозрюваних піратів тим часом утримують на борту судна, але чи судитимуть їх, не відомо через суперечливі питання щодо їхньої підсудності.

Судно Magellan Star, яке належить німецькій компанії і йшло під прапором Антигуа і Барбуди з екіпажем із громадян Філіппін, Росії, Польщі і України, подало сигнал тривоги вчора після нападу піратів. Екіпажеві вдалося замкнутися в приміщеннях, до яких пірати не дісталися, і не допустити нападників до керування судном.

Сигнал тривоги отримав турецький військовий корабель зі складу міжнародного протипіратського з’єднання під проводом США, яке чергує біля берегів Сомалі. Три кораблі цього з’єднання оточили захоплене судно і тримали його під контролем протягом ночі. Уранці сьогодні 24 морські піхотинці США висадилися на судно і звільнили його.

Власник компанії, якій належить судно, Юрґен Заламон високо оцінив дії капітана й екіпажу, які змогли заглушити двигуни й не дати піратам можливості взяти на себе керування.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG