Доступність посилання

ТОП новини

Косово готове до переговорів із Сербією з окремих питань – міністр


Міністр закордонних справ Косова Скендер Хюсені заявляє, Косово готове до переговорів з Сербією «виключно з приводу співпраці в галузях, які становлять спільний інтерес».

Напередодні Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй без застережень схвалила резолюцію, яка закликає до діалогу між Сербією і Косовом.

За текстом документа, зокрема, Генеральна Асамблея «бере до уваги» дорадчий висновок Міжнародного суду, що одностороннє самопроголошення незалежності Косова від Сербії не містило порушень міжнародного права.

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич, який представив резолюцію, наголосив при цьому, що його країна «ніколи» не визнає самопроголошеної незалежності Косова.

Резолюція була подана як спільний документ Сербії і 27 країн-членів Європейського Союзу. Напередодні Сербія на вимогу ЄС значно пом’якшила первісний текст її проекту. Зокрема, з нього забрали згадку про «неприйнятність» одностороннього самопроголошення незалежності Косова.

Водночас у тексті немає й згадки про нинішній статус Косова, що його у Приштині вважають незалежною Республікою Косово, а в Белграді сепаратистським автономним краєм Сербії Косово і Метохія.

Незалежність Косова як окремої держави наразі визнає 71 держава-член ООН зі 192.
XS
SM
MD
LG