Доступність посилання

ТОП новини

Захисники тварин хочуть більше притулків у Києві


Христина Грищук

Київ – Активісти всеукраїнських організацій захисту тварин пікетували сьогодні Київську міську держадміністрацію. Вони заявляють, що на вулицях Києва вбивають тварин. Головна вимога пікетувальників – зменшити кількість безпритульних тварин гуманними методами. За офіційними даними, зараз у Києві близько 40 тисяч собак, яких немає куди подіти.

Мітингування підтримали Асоціація зоозахисних організацій України, Київське товариство захисту тварин, Молодіжна ліга захисту тварин, благодійний фонд «Сіріус» та кілька районних осередків захисту тварин. Мітингувальникам вдалося зібрати понад 300 підписів, які передали першому заступникові голови Київської міської держадміністрації Олександру Попову. Вони сподіваються, що влада виконає їхню основну вимогу – створення притулків для тварин у кожному районі Києва.

Щоб утримувати безпритульних тварин, надаються кошти для кожного району Києва. Захисники тварин хочуть, щоб ці гроші використовувалися для ефективного захисту безпритульних тварин, пояснює Олександра Устінова, представниця громадської ініціативи «Юа-вед».

«Притулок «Бородянка» – єдиний офіційний, який працює у Києві, не може прийняти великої кількості тварин. У нас є закон, який забороняє вбивство тварин. Головне хочемо, щоб зрозуміли чиновники, що, вбиваючи тварин, звільняють місце для тварин, які будуть приходити з наближених до Києва районів. Ми будемо піднімати ще більше мітингів, бо з наближенням Євро-2012 проблема тільки погіршується», – каже Олександра Устінова.

Негуманні методи є лише марним витрачанням коштів та засуджуються в усьому світі, наголошують захисники тварин. До того ж відповідальність за цю ситуацію несуть не тільки чиновники, бо близько 80 відсотків тварин залишаються недоглянутими через легковажність господарів.

Долю безпритульних тварин обіцяють поліпшити

До мітингувальників вийшла директор комунального підприємства притулку для тварин «Бородянка» Ольга Дроздова. Вона переконує, що досі програму захисту тварин неефективно виконували через брак грошей. Тепер, стверджує Ольга Дроздова, кошти є. Їх перерахують у кожен район міста.

«Можливо, є охочі, які будуть підтримувати нас, щоб можна було влаштовувати тварин, знаходити їм сім’ї, бо ні притулок, ні опікунство не може надати кращої долі, як утримання тварини в сім’ї», – заявила Ольга Дроздова.

Заплановано переробити клініку в Деснянському районі для створення тимчасового міні-притулку для тварин, щоб можна було проводити стерилізацію на базі ветеринарної лікарні. Домовлено на базі 9 ветеринарних клінік управління ветеринарної медицини Києва проводити постійну стерилізація тварин, зазначає Ольга Дроздова. Виконання цих планів контролюватиметься тими ж активістами захисту тварин.

Потрібна допомога городян


На думку Ольги Дроздової, городянам варто пояснювати, що вони мають шукати опікунів для стерилізованих тварин. Вона стверджує, що виявити випадки вбивства тварин у місті дуже складно.

«Ці функції взагалі покладено на патрульно-постову службу. Ті випадки, які фіксуються, – справи не відкриваються. Ця служба не спрацьовує», – каже директор комунального підприємства притулку для тварин «Бородянка».

Цього року в міському бюджеті запланували 3 мільйони 660 тисяч гривень для упорядкування притулків, проведення стерилізації та утримання тварин.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG