Доступність посилання

ТОП новини

Сенат Франції схвалив заборону на чадру


Верхня палата парламенту Франції, Сенат, майже без заперечень схвалила під вечір у вівторок законопроект, що має на меті заборонити використовувати в громадських місцях одяг, який повністю закриває обличчя.

Депутати Сенату проголосували за нього 246 голосами проти 1.

Раніше цей законопроект уже схвалила нижня палата парламенту, Національні збори, так само майже без заперечень – 335 голосами проти 1.

В обох випадках багато опозиційних депутатів при голосуванні утримувалися.

Законопроект передбачає для порушників можливість штрафу до 150 євро або відвідання «уроків громадянства». Для тих, хто змушує інших вдягати заборонений одяг, як-то чоловіків-мусульман, штраф становитиме 30 тисяч євро, також можливе й ув’язнення на один рік.

Заборона «вдягати в публічних місцях одяг, який має на меті закривати обличчя», формально не спрямована проти якоїсь релігії. Але по суті майбутній закон має забороняти в першу чергу саме традиційне ісламське жіноче вбрання, яке повністю закриває обличчя – таке, як бурка, в якій обличчя заховане за щільною сіткою, чи нікаб, який залишає відкритою лише вузьку щілину для очей.

Як вважають, новий закон заторкне інтереси лише менш як 2 тисяч жінок, які носять таке вбрання, з приблизно 5-мільйонної мусульманської громади Франції.

За словами прихильників законопроекту, його мета – підтвердити французькі цінності рівності і гідності всіх людей і відвернути перетворення жінки на безликого члена громади. Крім того, заявляють прихильники, ховати обличчя – це загроза громадському порядкові.

Так само цей законопроект заборонятиме й вдягання в публічних місцях масок, які закривають обличчя, популярних, наприклад, серед демонстрантів.

Перш ніж подати законопроект на підпис президентові, його направлять до Конституційної ради Франції (аналогу Конституційного Суду) для перевірки його відповідності Конституції.

Законопроект передбачає набуття чинності через півроку після підпису президента і офіційного оприлюднення, щоб лишився час достатньо поінформувати про нього громадськість.

Після набуття законом чинності Франція стане першою державою, яка запровадить таку заборону. Її можливість розглядають і в інших країнах.

Зокрема, в Бельгії схожий законопроект уже пройшов навесні перше читання в нижній палаті парламенту, але вона була розпущена до остаточного голосування.

А в Іспанії подібна заборона, запроваджена на місцевому рівні, діє в окремих містах, наприклад, у Барселоні.
XS
SM
MD
LG