Доступність посилання

ТОП новини

Чи зможуть проукраїнські політичні сили Криму об’єднатися на виборах?


Сімферополь – Кримська організація політичної партії «За Україну!» закликала проукраїнські сили півострова до об’єднання, щоб разом іти на вибори до місцевих рад. На думку місцевих експертів, це дало б шанс кримським україноцентристам подолати 3-відсотковий бар’єр і потрапити до Верховної Ради Криму.

Попри те, що участь партійних блоків у нинішніх місцевих виборах законодавчо заборонена, в Криму знають, як обійти цю перепону. Лідер кримської організації партії «За Україну!» Андрій Щекун нещодавно запропонував правим і право-центристам із національно-демократичного табору автономії об’єднатися довкола бренду «За Україну!», який досить популярний серед активістів української громади півострова.

Ідею, за його словами, підтримали лідери одразу кількох активних проукраїнських політичних організацій Криму. Однак, політрада партії, як повідомив Адрій Щекун, днями вирішила, що її структури братимуть участь у виборах лише в семи областях на заході України, а Крим до цього списку не потрапив.

У цій ситуації кримські «заукраїнці» наважилися на демарш і вирішили підтримати іншу політичну силу, яку вважають україноцентричною і перспективною. Андрій Щекун в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що сьогодні на політичній арені Криму реально дієздатною серед проукраїнських, продержавницьких політичних сил є лише парторганізація «Фронту змін». Тож «заукраїнці» готові її підтримувати «відкинувши всі свої політичні амбіції». За його словами, слід спільно працювати на «єдиний реальний бренд, що здатний подолати три відсотки». І «зараз це може зробити лише партія «Фронт змін», вважає лідер кримської організації партії «За Україну!» Андрій Щекун.

За його словами, представники інших політичних сил національно-демократичного спрямування, а саме – відділення «Нашої України», Конгресу українських націоналістів та Української народної партії під час попередніх переговорів висловилися за об’єднання зусиль для того, щоб представники української громади півострова потрапили до кримського парламенту.

Василь Овчарук, голова кримської організації КУН та Олег Фомушкін, лідер місцевого відділення УНП в інтерв’ю Радіо Свобода підтвердили, що готові не виставляти свої списки і підтримати більш перспективні політичні проекти україно-центричного спрямування.

Чи справді україно-центричні сили Криму мають шанс подолати 3-відсотковий бар’єр?


Слід сказати, що у 2006 році на виборах до Верховної Ради Криму блоки і партії правого і правоцентристського спрямування без урахування БЮТ і НРУ в сумі отримали від 30 до 40 тисяч голосів виборців – це 3-4 відсотки від тих, хто брав участь у голосуванні в автономії. Кримський аналітик Микола Семена каже, що проукраїнський електорат в Криму ще більш численний.

За словами Семени, у Криму існує стабільний електорат, який підтримує проукраїнські патріотичні сили. І він за оцінками і підрахунками складає від 5 до 10 відсотків усіх виборців. «Об’єднання таких сил може бути підтримано цим електоратом і має певні шанси та перспективи. І цього власне вже давно чекає українська громада Криму», – сказав Микола Семена.

Разом з тим, аналітик сумнівається у перспективах такого об’єднання, каже, що київське партійне начальство буде проти. Водночас, якщо об’єднатися усе ж вдасться, то, за словами Миколи Семени, необхідно буде цю інформацію донести до свого виборця, а в умовах Криму, де практично відсутні проукраїнські чи україномовні мас-медіа, це зробити дуже важко.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

Дивитись коментарі (10)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG