Доступність посилання

ТОП новини

Експансія українсько-чеського тролейбусу «Богдан» на ринок Балтії


Новий тролейбус «Богдан»

Рига – До кінця цього тижня мешканці та гості Риги можуть їздити на українсько-чеському тролейбусі «Богдан», який курсує маршрутами столиці Латвії. «Богдан» вже пройшов презентацію та експлуатаційні випробування у Вільнюсі та Каунасі. Незабаром із новою розробкою української корпорації «Богдан» і чеської компанії «Cegelec» ознайомляться мешканці Таллінна.

Яскраво-зелений тролейбус із незвичною для латвійців назвою «Богдан» вже встиг сподобатися жителям Риги.

Віце-президент української корпорації «Богдан» Володимир Гунчик пояснив на презентації тролейбуса в Ризі, чому обрано саме таку назву.

«Це історичне ім’я. Цим ім’ям пишається Україна, – зауважив він. – Дуже багато визначних людей носили це ім’я. Історія та Святе писання кажуть, що люди, які носять це ім’я – від Бога. Тому, коли створювалася ця структура, було вирішено керівництвом корпорації назвати її «Богдан».

До вподоби комфорт і вартість тролейбусу

Кабіна водія
Пасажири у Ризі кажуть, що тролейбус комфортабельний, із м’яким ходом, а водіям подобається відокремлена від пасажирського салону кабіна.

Натомість керівництво латвійської транспортної компанії «Rigas Satiksme» вважає перевагою українсько-чеського тролейбусу його вартість, яка на 30 відсотків нижче ціни аналогічних тролейбусів інших європейських виробників.

«Богдан T70115» вже пройшов сертифікацію згідно із стандартами Європейського Союзу, що дозволяє брати участь у тендерах в країнах ЄС.

Незабаром такі тендери відбудуться в країнах Балтії. Керівник «Rigas Satiksme» Леон Бемхенс вважає, що тролейбус «Богдан» має всі шанси потрапити на лінії пасажирських перевезень столиці Латвії.

Тролейбус «Богдан» – проект справді трансєвропейського масштабу – корпус має український, електрообладнання – чеське, акумулятори – французькі, компресори – британські, а сидіння – польські. Збирають тролейбус у чеській Остраві, передбачається розпочати виробництво даної моделі у Литві.

«Ми продовжуємо активний моніторинг випробування на будь-якому етапі. В країнах Євросоюзу спочатку була чеська Острава, потім країни Балтії. Чому почали з Вільнюса? Ми ведемо переговори з однією із литовських компаній стосовно того, щоб організувати виробництво таких тролейбусів у Вільнюсі. Отже плануємо не тільки їх тут продавати, але й виробляти», – повідомив Радіо Свобода віце-президент корпорації «Богдан» Володимир Гунчик

Як символ української інтеграції в Європу

Тимчасовий повірений України в Латвії Олександр Кушнір вважає, що «Богдан» – це символ того, як Україна має інтегруватися в Європу.

На думку Володимира Гунчика, можна говорити про експансію українсько-чеського тролейбуса на європейський ринок.

«Я сказав би про досить агресивну експансію. Вона добра, вона потужна і вона агресивна з точки зору того, що ми молода компанія і хочемо себе показати. Ми інвестували значні кошти у створення корпорації «Богдан» у Луцьку – це більше 100 мільйонів доларів. Сьогодні наша продукція може бути успішно представлена на ринку Європи», – впевнений віце-президент корпорації «Богдан».

Українська корпорація «Богдан» і чеська компанія «Cegelec» планують реалізувати на ринках країн ЄС у 2011 році не менше ста таких тролейбусів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG