Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Польщі звільнив Закаєва з-під варти


Окружний суд Варшави постановив у п’ятницю ввечері звільнити з-під варти одного з чільних діячів у справі незалежності Чечні Ахмеда Закаєва, якого раніше того дня затримали в Варшаві на підставі міжнародного ордеру на арешт, виданого Інтерполом на подання Росії.

Суд відхилив прохання прокуратури, яка домагалася санкції на тимчасовий арешт Закаєва на термін до 40 днів, протягом якого мають розглянути справу про його екстрадицію до Росії.

Прокуратура заявляла, що такий суворий захід необхідний у зв’язку з серйозністю звинувачень у тероризмі, які висуває проти Закаєва Росія.

Суд натомість визнав, що статус біженця, який Закаєв має в Великій Британії, поширюється на всі країни Європейського Союзу. Таким чином, вирішили судді, застосування проти Закаєва арешту було б порушенням польського законодавства. При цьому суд звернув увагу, що Польща має надати Закаєву захист на своїй території.

Відтак суд вирішив звільнити його з-під варти без грошової запоруки і без взяття на поруки. Але Закаєв має залишатися на території Польщі протягом згаданих 40 днів, на час розгляду справи про екстрадицію.

Рішення суду може бути оскаржене, але прокуратура не повідомляла, чи скористається цим правом.

Ахмед Закаєв, який має звання прем’єр-міністра уряду невизнаної «Чеченської Республіки Ічкерії» в вигнанні, після звільнення заявив, що має все ж намір узяти участь у Всесвітньому конгресі чеченського народу, який відбувається під Варшавою. Закаєв прибув у четвер до Польщі для участі в цьому зібранні чеченської еміграції, опозиційної до нинішньої влади Чечні в складі Росії, але в п’ятницю вранці був затриманий.

«Польща – моя улюблена країна», – додав він.

Адам Боровський, який має титул почесного консула в Польщі «Чеченської Республіки Ічкерії», назвав рішення суду «перемогою вільного світу».

А адвокат Закаєва Радослав Башук заявив, що Росія подала в справі чеченського діяча ті самі документи, які вона «намагалася пропхати» й Великій Британії 2002 року, коли тамтешній суд відхилив вимогу Росії про видачу Закаєва.
XS
SM
MD
LG