Доступність посилання

ТОП новини

Мирослава Гонгадзе: ГПУ наближається до справжніх замовників убивства


Генеральна прокуратура України наближається до справжніх замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Таку думку дружина журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе висловила в ефірі програми Шустер Live на телеканалі «Україна».

За її словами, той факт, що Генпрокуратура назвала покійного міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка замовником вбивства Гонгадзе, «можна сказати, підводить нас все ближче до реальних замовників цього злочину».

«Про те, що Кравченко і Леонід Кучма, і Володимир Литвин причетні до цього злочину, перший раз ми сказали публічно 17 вересня 2010 року», – нагадала Гонгадзе.

При цьому вона висловила переконання, що Юрій Кравченко не мав жодних особистих мотивів, щоб вбивати її чоловіка.
Гонгадзе наголосила, що «визнання Кравченка замовником цього злочину в принципі підтверджує той факт, що в Україні існувала злочинна державна машина, яка знищувала політичних опонентів і журналістів».

«І ці злочини повинні бути розкриті, і поки вони не будуть розкриті, ці невидимі нитки, які зараз в принципі тримає в своїх руках, я думаю, ще досі Леонід Кучма, вони будуть пронизувати українське суспільство», – додала вона.

За словами Гонгадзе, «в Україні не можна створювати видимість справедливості, цю справедливість треба завойовувати».
Вона зазначила, що хотіла б вислухати «в публічному судовому процесі Президента Кучму і Володимира Литвина, і так само Джигу», їхні версії цієї справи.

«І якщо всі ці факти підтверджуються, то всі ці злочини повинні каратися міжнародними нормами, а не лише українськими», – додала Гонгадзе.

Відповідаючи на запитання, яким чином все таки Генпрокуратура зробила крок щодо визнання в ході слідства Кравченка єдиним замовником вбивства, Гонгадзе відповіла: «Я думаю, що хтось чогось не догледів».

«Хтось щось не догледів і випустив таке рішення прокуратури. Я зараз думаю, що вони кусають себе за лікті», – сказала вона.

Журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений, Пукач, перебував у розшуку з 2005 року і був затриманий 21 липня 2009 року.

14 вересня 2010 року прес-служба Генпрокуратури заявила, що досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього генерала міліції Пукача у вбивстві журналіста Гонгадзе закінчується. За даними ГПУ, слідством встановлено, що замовником цього злочину був на той час глава МВС України, нині покійний, Юрій Кравченко.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG