Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ: конституційна реформа в Україні має забезпечити чіткий розподіл влади


Конституційна реформа в Україні повинна забезпечити чіткий розподіл між різними гілками влади – законодавчою, виконавчою, судовою. Для цього, крім змін до Конституції, терміново необхідно впровадити реформи у правоохоронній та судовій системах, у виборчому законодавстві, забезпечити реальну боротьбу з корупцією.

Таку заяву зробив сьогодні Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлют Чавушоглу по закінченні переговорів із Прем’єр-міністром, міністром закордонних справ та лідерами опозиції й громадських організацій України.

За словами Президента ПАРЄ, «нині, коли після тривалої політичної кризи та чесних президентських виборів до влади в Україні прийшли сильний Президент та уряд більшості, тягнути з реформами не можна. Але, перш ніж український парламент ухвалюватиме необхідні законодавчі акти, вони мають пройти консультації у Венеціанській комісії».

ПАРЄ рекомендує Україні «забезпечити довготривалу політичну стабільність на основі політичного консенсусу, співпраці на рівні «влада – опозиція», а також забезпечити свободу слова та права національних меншин», – заявив Чавушоглу.

Президент ПАРЄ перебуває в Україні з офіційним візитом, який завершиться 22 вересня в Одесі, де відбудуться зустрічі Чавушоглу з викладачами і студентами Національної юридичної академії.

5 жовтня на пленарній сесії ПАРЄ буде розглянуто питання «Функціонування демократичних інституцій в Україні».
XS
SM
MD
LG