Доступність посилання

ТОП новини

Росія передала Польщі матеріали про розстріл поляків у Катині


Сьогодні начальник головного управління міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури Росії Саак Карапетян передав раднику-міністру посольства Республіки Польща в Російській Федерації Петру Марціняку копії матеріалів кримінальної справи в 20 томах, порушеної за фактом розстрілу польських громадян у 1940 році в Катині.

Як повідомили у генпрокуратурі Росії, у зазначених 20 томах містяться розпорядження про відправку військовополонених, списки військовослужбовців, відправлених до УНКВС по Калінінській області, протоколи допитів та інших слідчих дій, судово-медичні експертизи, акти про поховання, історії хвороби, свідоцтва про смерть, акти видачі тіл, запити до ГІЦ МВС СРСР, довідки про судимості та інші документи.

У березні 2005 року до Генеральної прокуратури Російської Федерації надійшов запит польської сторони з клопотанням про ознайомлення з усіма матеріалами «Катинської справи».

У жовтні 2005 року польська сторона була ознайомлена з 67 томами кримінальної справи.

У листопаді 2009 року до Генеральної прокуратури Росії надійшло нове польське клопотання про ознайомлення з усіма матеріалами кримінальної справи.

На виконання доручення Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва копії матеріалів згаданої справи в 67 томах у травні 2010 року Генеральною прокуратурою Російської Федерації були передані польській стороні.

Наразі робота з виконання запиту польської сторони триває

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG