Доступність посилання

ТОП новини

Змінити Конституцію належить шляхом референдуму – Яценюк


Лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк переконаний, що рішення щодо змін до Конституції має ухвалюватися на всенародному референдумі. І цьому повинен передувати широкий суспільно-політичний діалог.

«Нову редакцію Конституції треба підготувати на Конституційній асамблеї і подати на референдум, щоб це не була редакція Конституції просто на догоду Президенту, уряду й парламенту», – підкреслив Яценюк.

Нинішній владі, зазначив він, передусім треба навчитися виконувати чинну Конституцію, а не змінювати її під ситуацію: «Конституція – не статут закритого акціонерного товариства, а Основний закон держави».

Яценюк зауважив, що підстав для скасування політреформи 2004 року достатньо: «Це не були конституційні зміни, це був політичний торг. Один документ проголосований парламентом, інший переданий до Конституційного Суду, третій повернувся з КСУ і четвертий ухвалили як зміни до Конституції».

Немає сумнівів, зазначив він, що Конституційний Суд скасує політреформу-2004: юридичні підстави є. Крім того, цьому сприятимуть останні зміни у складі КСУ.

«Але скасування політреформи ніяк не вплине на чинність сьогоднішньої Конституції. Ми не можемо автоматично повернутись до Конституції 1996 року. Рішення Конституційного Суду не змінить повноважень ні Президента, ні уряду, ні парламенту. Хіба що рішення КСУ напишуть на Банковій», – сказав він.

Яценюк не відкидає того, що українська Конституція недосконала, проте головне питання полягає в тому, що змінювати і як вносити зміни. Той спосіб, яким це робиться зараз в Україні, не є демократичним, сказав він.

«Парламент у цьому складі, за цією виборчою системою і в сьогоднішній ситуації не має ні політичного, ні морального права голосувати за нову Конституцію», – зауважив Яценюк.

За його словами, народ хочуть усунути від процесу ухвалення рішення, якою бути Конституції, хоча за Основним Законом саме народ є основним джерелом влади в країні.

«Тому моя позиція наступна: якщо Президент хоче дійсно якісних змін в країні, нехай пояснить, навіщо він змінює Конституцію. Як рядовий громадянин я хочу почути, що безпосередньо зміниться в моєму житті й житті інших українців після того, коли буде ухвалена нова редакція Конституції», – підкреслив лідер партії «Фронт Змін».
XS
SM
MD
LG