Доступність посилання

ТОП новини

Симоненко: КПУ не голосуватиме за повернення «Конституції часів Кучми»


Фракція Комуністичної партії не голосуватиме за повернення до Конституції часів президентства Леоніда Кучми, заявляє лідер українських комуністів Петро Симоненко.

«Для того, щоб це відбулося (повернення до Конституції 1996 року), необхідно вносити зміни до Конституції. З точки зору права, закон зворотної сили не має. А Конституція – Основний закон, тому в цій частині зрозуміло, що її скасовувати не будуть», – сказав Симоненко, повідомляється на сайті Компартії України.

На запитання, чи знайдеться у Верховній Раді 300 голосів для зміни Конституції, Симоненко заявив: «Може, й знайдеться – ми ще не визначилися. Але я переконаний, що фракція КПУ не голосуватиме за повернення до Конституції часів Кучми».

Лідер українських комуністів також нагадав, що виступає за обрання Президента України в парламенті. «І наголошую ще раз, що ми, комуністи, за те, щоб Україна була парламентською республікою», – заявив Симоненко.

8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Конституції України», який передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень парламенту до п’яти років.

Внесені у 2004 році зміни до Основного закону набули чинності в 2006 році.

Цього літа до Конституційного Суду надійшло подання 252 народних депутатів про конституційність цього закону. У ньому депутати просять визнати цей закон повністю неконституційним у зв’язку з порушенням встановленої Конституцією процедури його розгляду та ухвалення.

Конституційний Суд 23 вересня розпочав розгляд справи щодо політреформи 2004 року.

XS
SM
MD
LG