Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція звернулася до міжнародних організацій через вибори в Україні


Керівники дев’яти опозиційних партій України підписали лист до міжнародних організацій щодо своєї стурбованості відносно можливості проведення недемократичних виборів в Україні. Зокрема, лист направлений голові Ради Європейського Союзу, президентові Єврокомісії, президентові Європарламенту, президентові ПАРЄ, голові ОБСЄ, главам держав – стратегічних партнерів України, керівникам іноземних дипломатичних місій в Україні та керівникам міжнародних фондів та організацій.

У листі мовиться, що нинішня влада, зловживаючи своїми повноваженнями, здійснює комплекс заходів, спрямованих на створення масштабної системи фальсифікацій та суттєвого спотворення результатів виборів 31 жовтня на свою користь.

Лідери опозиційних партій заявляють, що влада застосовує сім основних технологій фальсифікації, зокрема, жорстке домінування пропрезидентської більшості у ЦВК, порушення принципу пропорційності при формуванні територіальних виборчих комісій на користь провладних партій, порушення пропорційності призначення керівництва ТВК, формування складу дільничних комісій з перевагою на бік однієї з політичних сил, закріплення законом можливості підрахунку голосів без наявності кворуму в комісії.

Крім того, лідери опозиційних партій заявляють, що влада вдається до рейдерського захоплення партійних організацій опозиції та заклала можливості фальсифікації результатів виборів у чинному законодавстві.

«Очевидно, що проведення 31 жовтня 2010 року чесних, прозорих, демократичних виборів, які б відповідали європейським та світовим стандартам, є неможливим. Викликає сумнів необхідність проводити вибори, якщо їх результати не відображатимуть справжнє волевиявлення народу», – йдеться в листі.

Як повідомив один із підписантів, лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко, відповідний лист підписали НРУ, УНП, «Народна самооборона», Європейська партія України, «Українська платформа», «Громадянська позиція», «Батьківщина», ПРП і Партія захисників Вітчизни. «Цей документ є відкритим для підписання всіма партіями», – сказав Гриценко. За його словами, у випадку збереження наявної системи фальсифікації виборів підписанти звертатимуться до міжнародних організацій з проханням не визнавати результати місцевих виборів.
XS
SM
MD
LG