Доступність посилання

ТОП новини

Екс-бухгалтера «Нафтогазу» готують до екстрадиції в Україну


Кіровський районний суд Волгограда (Росія) своєю ухвалою задовольнив клопотання прокуратури Волгоградської області про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та екстрадиції в Україну колишнього головного бухгалтера НАК «Нафтогаз України» Марії Кушнір. Про це йдеться в повідомленні прокуратури Волгоградської області, розміщеному на офіційному сайті відомства.

Згідно з повідомленням, Кушнір затримали цього місяця співробітники Управління ФСБ Росії по Волгоградській області на території Кіровського району Волгограда.

За даними російської прокуратури, як випливає з матеріалів, представлених правоохоронними органами України, Кушнір була виконувачем обов’язків директора департаменту бухгалтерського обліку і звітності – головного бухгалтера НАК «Нафтогаз України».

«З використанням свого службового становища в інтересах третіх осіб вона підписала бухгалтерську документацію про оприбутковування належного «РосУкрЕнерго» газу обсягом 11 мільярдів кубометрів на суму 1,7 мільярда доларів. Тим часом, згідно з даними «Нафтогазу України», документи, що послужили підставою для оприбутковування цієї партії газу, посадовцями компанії не оформлялися і не підписувалися», – сказано в повідомленні прокуратури.

Рішенням Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року українська компанія повинна повернути швейцарському трейдеру вилучені 11 мільярдів кубів газу і передати як компенсацію ще 1,1 мільярда кубометрів газу.

Кушнір в Україні заочно висунули звинувачення за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

У справі, яку на початку червня СБУ порушила за фактом завдання збитків державі Україна у зв’язку з рішенням Стокгольмського арбітражу, звинувачення висунули колишньому першому заступнику голови «Нафтогазу України» Ігореві Діденку, екс-керівнику Державної митної служби Анатолію Макаренку і колишньому заступнику керівника Енергетичної регіональної митниці Тарасу Шепітьку.

Цього місяця колишній перший віце-прем’єр Олександр Турчинов як свідок побував на допиті в СБУ у зв’язку із справою компанії «РосУкрЕнерго».
XS
SM
MD
LG