Доступність посилання

ТОП новини

Латвія приєдналася до акції Дня європейської дії


Рига – Європейська конфедерація профспілок оголосила 29 вересня Днем європейської дії з метою проведення загальноєвропейської акції протесту проти заходів економії, пропонованих урядами країн ЄС для подолання наслідків кризи. Латвійські профспілки підтримали європейських колег і провели у Ризі та інших містах Латвії мітинги протесту під гаслом «Ні – економії! Пріоритет – економічному зростанню та новим робочим місцям».

На знак протесту у Латвії на декілька хвилин зупинився громадський транспорт та таксі, поліцейські та пожежні машини включили сирени. Інші автомобілісти підтримали акцію звуковими та світловими сигналами автомобілів.

У заходах Дня європейської дії у Латвії взяли участь представники профспілок транспортників, фармацевтів, працівників книговидавництва та інших, які протестували проти зниження зарплати та пенсій, високого рівня безробіття, соціальної нерівності.

Червона стрічка – сигнал про небезпеку

Латвійські медсестри не змогли прийти на мітинг протесту, бо робота у них важлива – допомагати хворим. Щоб звернути увагу до небезпечного стану системи охорони здоров’я у країні, медсестри причепили до свого одягу червоні стрічки, як символ кровообігу не тільки в організмі людини, але й усієї держави. Такі ж стрічки були й у інших учасників мітингу протесту.

«Медсестри, які працюють у відділеннях лікарень, несуть велике фізичне навантаження. Можна говорити про, так званий, синдром згорання, коли вже немає ресурсів для якісного надання послуг пацієнтам», – зауважив президент латвійської профспілки медсестер Айгарс Лавриновичс.

Латвія більш за все постраждала від жорсткого режиму економії, який здійснювався урядом за рахунок скорочення соціальних витрат. Тому довіра до урядовців серед пересічних латвійців надзвичайно низька, каже голова правління профспілок латвійських охоронних структур Валерій Штамерс.

«Для тих, хто несе службу в армії, у випадку порушення клятви, одразу ж трибунал. А депутати Сейму, тричі знизивши пенсіонерам пенсії, порушили свою клятву. Конституційний суд довів, що це порушення. Однак жоден із депутатів не склав свій мандат», – зауважив Валерій Штамерс

Скорочення витрат загрожує новою рецесією

Збільшення скорочення витрат у бюджеті на наступний рік може призвести до повторної рецесії. Тому латвійці закликали уряд вирішити проблеми зайнятості шляхом створення нових підприємств, впроваджувати ефективні податкові зміни, які б сприяли конкурентоспроможності латвійської економіки.

На думку голови правління Латвійського об’єднання незалежних профспілок Вінети Спругайне, важливо, щоб латвійці відчули, що вони можуть змінити на краще ситуацію у країні.

«Найголовніше, щоб люди, які причеплять до свого одягу чи машини цю стрічку, відчули, що ми можемо об’єднати свої зусилля, ми можемо голосно і одночасно сказати «ні» цій жорсткій економії, яка у нас проводиться і вимагати, щоб пріоритетом у нас були нові робочі місця та економічне зростання країни», – зазначила Вінета Спругайне

Натомість експерти відзначають, що латвійські політики більш стурбовані передвиборчою боротьбою, ніж протестами профспілок. Через три дні, 2 жовтня, у Латвії відбудуться чергові парламентські вибори.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG