Доступність посилання

ТОП новини

14 опозиційних партій узгоджують свої подальші дії


14 опозиційних партій до вівторка, 5 жовтня, узгодять свої подальші дії у зв’язку з сьогоднішнім рішенням Конституційного Суду про скасування політичної реформи 2004 року.

Про це повідомив журналістам лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко після засідання представників опозиційних партій.

Він поінформував, що у зустрічі також взяли участь заступник голови Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Олександр Турчинов, заступник голови Європейської партії Володимир Лановий, заступник голови «Нашої України» Андрій Парубій, лідер партії «Реформи і порядок» Сергій Соболєв, лідер Народного руху України Борис Тарасюк, лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко та інші.

За словами Гриценка, представники опозиційних партій вирішили вимагати відставки суддів Конституційного Суду, а також заявили про необхідність проведення дострокових президентських і парламентських виборів.

«Остаточні позиції, тактичні і стратегічні кроки будуть узгоджені до вівторка. А в ці два дні опозиційні партії проведуть засідання своїх керівних органів для того, щоб заручитись легітимними рішеннями, оскільки сьогодні була розмова тільки керівників і деяких заступників», – сказав Гриценко.

Він також зазначив, що під час зустрічі опозиційних партій розглядалася можливість проведення акцій протесту у зв’язку із сьогоднішнім рішенням КСУ.

Він зазначив, що дострокові вибори необхідно проводити у зв’язку з тим, що парламент і Президент обиралися за Конституцією зразка 2004 року і мали відповідні повноваження. «Зараз абсолютно інший розклад, інша ситуація, нікому не потрібна ця коаліція, нікому не потрібні тушки. Немає зараз жодного легітимного органу», – сказав Гриценко.

Він зазначив, що для розв’язання ситуації, яка склалася, необхідно вносити зміни Конституції законним шляхом, «але це не може зробити чинний парламент і Президент. Це повинні зробити інші люди».
XS
SM
MD
LG