Доступність посилання

ТОП новини

Народний рух України закликає до перевиборів Президента і парламенту


Народний рух України після рішення Конституційного Суду України щодо політичної реформи закликає до перевиборів Президента і парламенту, а також до мобілізації українського народу.

«Єдино можливий вихід у цій ситуації – це «перезавантажити» владу, тобто провести дострокові вибори Президента та парламенту. Адже виборець, який йшов на вибори в 2007-м та 2010 роках, надавав мандат представникам влади на зовсім інший обсяг повноважень», – йдеться в заяві Народного руху України (НРУ), розміщеного на сайті цієї політичної сили.

Крім того, зазначають в НРУ, необхідно відправити у відставку всіх членів Конституційного Суду України (КСУ), які голосували за «таке замовне рішення».

«Досить знущатися над Конституцією України, державою і народом! Влада, яка діє авторитарними методами, повинна піти геть!» – наголошено в заяві.

У НРУ зазначили, що КСУ своїм рішенням одним «розчерком пера освятив конституційний заколот у нашій державі».

«Ми стали свідками, як під політичний момент було безапеляційно зруйновано підвалини державного ладу, розмито конституційне поле країни. Конституційний Суд за своїм покликанням повинен бути останньою інстанцією, яка розставляє усі крапки над «і» у питаннях, які стосуються Конституції України і законів», – йдеться в заяві.

Автори заяви додали, що Основний закон держави «відтепер повністю беззахисний», а таке рішення «юридично освятило черговий крок з узурпації влади командою Януковича-Азарова і встановлення авторитарного режиму».

«Переконані, що у період виборчої кампанії до органів місцевого самоврядування партія влади свідомо «протиснула» це рішення Конституційного Суду, щоб відвернути суспільну увагу від повних провалів в економіці та соціальній політиці, а також від перебігу виборчої кампанії та самих виборів, які вже мають характер недемократичних», – йдеться в документі.

«Нинішня ситуація вимагає негайної реакції та повної мобілізації українського народу», – зазначено в заяві.
XS
SM
MD
LG