Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську вшановують поета «Розстріляного Відродження»


У Дніпропетровську, в музеї «Літературне Придніпров’я», сьогодні відкрили виставку до 120-річчя поета, перекладача Аркадія Казки (1890-1929) «А дух мій… прагне».

На виставці, зокрема, експонують: графічний портрет поета (художник О. Нем’ятий); світлини з архітектурою старого Чернігова та Седнева, місць, що в них народився та провів юнацькі роки поет; фото земської Підгороднянської школи на Дніпропетровщині, де в 1919-1921 роках вчителював Аркадій Казка; прижиттєві публікації поезій у збірнику «Барвінок», «Нова громада» тощо.

Крім того, музейники представили увазі відвідувачів спогади дружини Казки Ганни Павлівни про їхнє перебування в часи громадянської війни в Катеринославі, Новопавлівці та Підгородньому, а також унікальний експонат – єдину книжку Казки «Васильки», видану 1989 року.

У книжці – оригінальні вірші, поеми, листи до Павла Тичини та Лідії Папарук, переклади з І. Буніна, В. Маяковського, В. Мюллера, Г. Стефані. Архів Казки був знищений під час Другої світової війни

Аркадій Казка – український поет, перекладач, педагог. Творчий побратим поета Павла Тичини, член літорганізації «Плуг». Вчителював по селах, викладав співи та українську мову. Автор одного з перших українських вінка сонетів. Був заарештований за справою «Спілки визволення України». Доведений до самогубства органами НКВС СРСР (інша версія – убивство в камері, інсценізоване як самогубство).
XS
SM
MD
LG